Mamy nową sekcję sportową

20 listopada 2019 roku odwiedziłam nowopowstałą sekcję sportową, tym razem był to tenis stołowy. Przed spotkaniem poznałam krótką historię tej dyscypliny i dowiedziałam się, że tenis stołowy jest jedną z najpopularniejszych gier na świecie, biorąc pod uwagę liczbę zawodników uprawiających ten sport. Narodził się w Anglii w latach 80. XIX wieku, a na początku XX wieku bardzo szybko się rozwinął. Zdobywał licznych zwolenników i do dnia dzisiejszego cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno zawodników jak i  amatorów w różnym wieku.

Sekcja tenisa stołowego powstała w grupie zajęć sportowych UTW z inicjatywy grupy słuchaczy w październiku 2019 roku. Zajęcia odbywają się w raz w tygodniu w środę w Gorzowskim Klubie Sportowym „Gorzovia” przy ul. Jagiełły 11 (wejście od ulicy Drzymały). Obecnie trenuje 14-osobowa grupa dla początkujących pod kierunkiem instruktora Marcina Zawadzkiego, a ilość chętnych systematycznie rośnie.

Zajęcia mają charakter czynny i prowadzone są według schematu:

1) rozgrzewka usprawniająca i rozgrzewająca mięśnie, co zabezpiecza przed ewentualną kontuzją,
2) gra przy stołach pod kierownictwem instruktora – uczestnicy wprowadzani są w zasady gry oraz poznają kolejne elementy związane z techniką gry,
3) zakończenie treningu rozciąganiem mięśni.

Naczelnym zadaniem tenisa stołowego jest szeroko pojęta aktywizacja osób starszych poprzez podnoszenie sprawności fizycznej oraz wzajemne integrowanie się uczestników zajęć.

Tekst: Marta Kotowicz, Katarzyna Żegilewicz-Zawadzka

Zdjęcia: Marta Kotowicz