Łączenie pokoleń 2017

Pierwsze spotkanie z cyklu „Tydzień Seniora” odbyło się 09.10.2017 r. w sali wykładowej UTW w Gorzowie Wlkp. przy ul. Jagiełły 15.
W spotkaniu udział wzięła młodzież z Gimnazjum i Liceum Katolickiego św. Tomasza z Akwinu oraz Szkoły Podstawowej nr 17 ze studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Porozumienie i wymiana doświadczeń obejmowały występy młodzieży, która ujawniła swoje talenty w znakomitej grze na skrzypcach i grze na flecie, w popisach solowych i w duecie ciekawych piosenek, śpiewanych z muzycznym podkładem.
Seniorów z kolei zaprezentował zespół wokalny śpiewający pod kierownictwem pana Stanisława Węgrzyna.
Seniorki przedstawiły 5 piosenek, w tym niezwykle popularną „Przez twe oczy zielone”.
Przy tej piosence wszyscy świetnie się bawili śpiewając i tańcząc. Występ wokalistek przeplatany był recytacją wierszy poetki- seniorki, pani Krystyny Dziewiałtowskiej- Gintowt.
Zakończenie spotkania odbyło się w Galerii uniwersyteckiej, gdzie goście podziwiali piękne gobeliny i obrazy Krystyny Dziewiałtowskiej- Gintowt.
Spotkanie pokazało, że mimo dzielących lat oba pokolenia świetnie się dogadują i rozumieją. Całość prowadził Prezes UTW, pan Czesław Ganda.

pokolenia

gintowt