Nagrody w IV Lubuskim Turnieju Brydżowym

IV Lubuski Turniej Brydżowy Uniwersytetów Trzeciego Wieku odbył się w Gorzowie Wlkp. w dniu 11 maja 2019r w sali sesyjnej Urzędu Miasta. Turniej objęty był patronatem honorowym Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp.

W spotkaniu uczestniczyli goście honorowi w składzie –  Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki reprezentowany przez Piotra Guszpita –  dyrektora Wydziału Sportu Urzędu Miasta oraz Dziekan Zamiejscowego Wydziału Kultury Fizycznej AWF w Gorzowie Wlkp. dr hab. Leszek Zguczyński.

Nad regulaminowym przebiegiem rozgrywek brydżowych czuwali:

– sędzia główny turnieju – Grzegorz Pogodziński, sędzia klasy A,

– sędzia pomocniczy – Wiesław Skowron

Do turnieju zgłosiło się 40 osób reprezentujących Uniwersytety Trzeciego Wieku w trzech województwach:
– lubuskie – Skwierzyna, Zielona Góra, Bogdaniec, Gorzów Wlkp.,
– wielkopolskie – Pyrzyce,
– zachodniopomorskiego – Pyrzyce (współpracujące z nami od wielu lat).
Uroczyste otwarcie turnieju rozpoczęło się o godz. 11.00.

W imieniu prezydenta miasta Jacka Wójcickiego wystąpił dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta  Piotr Guszpit.

Na uczestników rozgrywek czekało wiele nagród, z czego najważniejszą była nagrodą główna dla najlepszej drużyny – Puchar Przechodni Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. Jacka Wójcickiego.
Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach – drużynowej oraz par i zakończył się następującymi wynikami:

W kategorii drużynowej:

I miejsce – drużyna UTW Pyrzyce w składzie: Kazimierz Kozłowski, Waldemar Lemiesz, Bogdan Ulas i Jan Stec zdobyła po raz drugi puchar przechodni Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. Statuetkę pamiątkową oraz dyplom wręczył główny organizator Turnieju Antoni Cyran.

II miejsce – drużyna UTW Gorzów Wlkp. w składzie: Wojciech Gratkowski, Edward Sajkowski, Dariusz Forycki i Andrzej Stefanowicz zdobyła puchar Rektora Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wlkp. oraz dyplom. Drużyna otrzymała nagrodę z rąk dr hab. Leszka Zguczyńskiego.

III miejsce – drużyna UTW Gorzów Wlkp. w składzie: Mirosława Cacak, Stanisław Jargan, Danuta Rynkiewicz i Regina Dwojewska zdobyła puchar Prezesa UTW w Gorzowie Wlkp. oraz dyplom. Nagrodę wręczył Prezesa gorzowskiego Uniwersytetu Czesław Ganda.

W kategorii par:

I miejsce – UTW Skwierzyna: Stanisław Banek i Dariusz Kowalczyk

II miejsce – UTW Pyrzyce: Kazimierz Kozłowski i Waldemar Lemiesz

III miejsce – UTW Gorzów Wlkp.: Dariusz Forycki i Andrzej Stefanowicz

IV miejsce – UTW Pyrzyce: Bogdan Ulas i Jan Stec.

V miejsce – UTW Gorzów Wlkp.: Mirosława Cacak i Stanisław Jargan

VI miejsce – UTW Gorzów Wlkp.: Danuta Rynkiewicz i Regina Dwojewska

Pary sklasyfikowane na miejscach I – III otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Pary sklasyfikowane na miejscach IV – VI otrzymały nagrody rzeczowe.

Wspólne spotkanie miłośników brydża sportowego zakończone. Jeszcze tylko gratulacje, podziękowania i wspólne fotki. Do zobaczenia za rok.

Tekst: Krystyna Wolniewicz

Zdjęcia: Krystyna Karcz