Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Tenis stołowy

Tenis stołowy
Tenis stołowy (inaczej ping-pong), to sport znany niemal każdemu.
Narodził się on w Anglii na początku XIX wieku i bardzo szybko zyskał wielu sympatyków. Od 1988 roku należy do sportów olimpijskich.
Można go uprawiać w każdym wieku, a jako jedna z nielicznychdyscyplin sportowych pomaga nie tylko w prawidłowym rozwojufizycznym, ale też emocjonalnym. Ping-pong wpływa na rozwój inteligencji, poprawia koordynację ruchową i buduje świadomość własnego ciała. W przypadku osób starszych korzyści z gry w tenisa stołowego to przede wszystkim poprawa kondycji i refleksu oraz zachowanie młodego wyglądu.
Sekcja tenisa stołowego powstała w grupie zajęć sportowych UTW z inicjatywy grupy słuchaczy w październiku 2019 roku. Zajęcia odbywają w Gorzowskim Klubie Sportowym „Gorzovia” przy ul. Jagiełły 11 (wejście od ulicy Drzymały) pod kierunkiem instruktora Marcina Zawadzkiego. Obecnie prowadzona jest grupa początkująca, która zbiera się raz w tygodniu w środę w godz. 12.00-13.30.

Krystyna Dziewiałtowska-Gintowt

 

 

Zobacz wszystkie wpisy:

Mamy nową sekcję sportową

Mamy nową sekcję sportową   20 listopada 2019 roku odwiedziłam nowopowstałą sekcję sportową, tym razem był to tenis stołowy. Przed spotkaniem poznałam krótką historię tej dyscypliny i dowiedziałam się, że tenis stołowy jest jedną z najpopularniejszych gier na świecie, biorąc…

(czytaj więcej)