Juwenalia Uniwersytetów Trzeciego Wieku Aktywny Senior 2017

10 czerwca 2017 r. godz. 12.00
Muszla Koncertowa – Promenada

wstepwstep

Po przepłynięciu promem członkowie UTW z Gorzowa ruszaja na Promenadę.
Do Świnoujścia, pięknego miasta nad morzem, autokar naszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gorzowie Wlkp. wyjechał o 7.00 rano. Pojechaliśmy na imprezę jako goście, bo wysłały swoje zespoły artystyczne Uniwersytety Trzeciego Wieku ze Szczecina i Myśliborza oraz ze Świnoujścia (gospodarze).

wstep

Rusza barwny korowód seniorów uczestników imprezy.
Pogoda dopisała, a Juwenalia rozpoczął barwny korowód uczestników ( w tym w żółtych koszulkach z naszym logo przedstawiciele Samorządu).

wstepPogoda dopisuje, humory też

wstep

Przedstawiciele UTW Gorzów: Prezes Czesław Ganda, Krystyna Woźniak, dyrygent chóru „Uniwerek” Szczepan Kaszyński, za ławeczką przew. samorządu Alicja Markowska
Po przejściu promenady w muszli koncertowej rozpoczął się koncert zespołów tanecznych, wokalnych i teatralnych.

wstep

Widzów oczekujących na koncert jest wielu.
Występy przyciągnęły uwagę nie tylko mieszkańców Świnoujścia, ale również turystów będących w sanatoriach czy domach wczasowych. Poziom prezentacji był różny: od bardzo dobrych do przeciętnych, ale chęć występowania i zaangażowanie emocjonalne seniorów oraz piękne stroje, które często szyli sobie sami, są godne podziwu.

wstep

Rozpoczyna swój występ Zespół Tańca Terapeutycznego „Babylon” z UTW w Myśliborzu.
Największe wrażenie zrobił na widzach Zespół Tańca Terapeutycznego „Babylon” z UTW w Myśliborzu. Piękna choreografia, stroje, rekwizyty, profesjonalizm taneczny występujących (w różnym wieku) kobiet budziły podziw.

wstep

Gniew oceanu w wykonaniu Zespołu „Babylon”.
Zespół był laureatem Ogólnopolskiego Konkursu ARS Seniorów w 2016 r.

wstepTaniec kowbojski w wykonaniu zespołu tanecznego Arabeska ze Szczecina.

wstepUkład taneczny w wykonaniu „Senioritek” ze Świnoujśćia.

wstepKabaret „Dwudziestolatek” ze Szczecina w programie satyrycznym.

wstep

Prezentuje się teatr „Delta” ze Szczecina z fragmentem „Snu nocy letniej” Szkspira.
Uczestnicy wycieczki UTW z Gorzowa Wlkp. oprócz koncertów mieli też czas na spacery nad morzem i zjedzenie świeżej rybki w jednym z wielu barów.

wstep

Widzowie koncertu wymieniają uwagi na temat występów.
Wyjazd pomógł nam, jadącym, przyjrzeć się organizacji takiej imprezy dla seniorów i ewentualnie pomyśleć o wcieleniu tej idei „Aktywnych Seniorów” w Gorzowie Wlkp.

wstep„Rusałki” z UTW Gorzów Wlkp. – przedstawicielki samorządu:

Ala Markowska, Bożena Amerska, Stefania Kasztelan, Krysia Kotek.

Pełni wrażeń (bo płynięcie promem też robiło wrażenie) wracaliśmy do domu ze śpiewem na ustach. wstepUczestnicy wycieczki z UTW Gorzów Wlkp. na nabrzeżu.

wstepW pełnym słońcu na promie – seniorki?

Żegnaj piekne Świnoujście!
Tekst:Bogumiła Gruse