Nowy rok akademicki

“Nie ma na jesień lepszego leku
jak Uniwerek Trzeciego Wieku”

Gorzów Wlkp. 18 października 2015 r.

W 2015 roku przypada 40 rocznica założenia pierwszego w Polsce Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jego inicjatorką i założycielką była prof. Halina Szwarc – lekarz medycyny, geriatra,naukowiec,wykładowca akademicki i społecznik. Obecnie w Polsce funkcjonuje ponad 500 takich uniwersytetów i ich liczba stale wzrasta. Społeczeństwo nasze starzeje się ale obecne pokolenie osób starszych chce być nadal aktywne, realizować swoje pasje i pogłębiać wiedzę. Nasz uniwersytet ukończył 22 lata, czuje się świetnie, jest pełen radości i pasji, czego życzymy wszystkim nowo wstępującym.

Zanim zabrzmi “Gaudeamus igitur” członkowie zarządu i samorządu ustalają co, gdzie, kiedy? Prezesi: Czesław Ganda i Bogumiła Gruse objaśniają zasady funkcjonowania UTW No i oczywiście jak?

29 września 20155 – spotkanie z nowymi studentami.

Grażyna Czarnecka – przyjmuje wpłaty na samorząd studencki

Tekst: Jolanta Żuchowska