Między nami seniorami

Spotkanie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej nr 1 przy ul. Podmiejskiej Bocznej w Gorzowie Wlkp.
W dniu 11 października 2017 r. w świetlicy Domu Pomocy Społecznej dwie sekcje UTW przygotowały: koncert Zespołu Wokalnego „Optymistki” oraz wystawę prac malarskich naszych plastyków.
Obecni na spotkaniu pensjonariusze i personel z dużym aplauzem przyjęli występ, bawiąc się i śpiewając razem z zespołem. Piękne wiersze recytowane przez Krystynę Woźniak, ich autorkę, niejednego wzruszyły i skłoniły do refleksji nad życiem. Cały program był iskierką radości w życiu tych ludzi, którzy borykają się na co dzień z chorobami, kalectwem i samotnością.
Na koniec spotkania Prezes UTW, pan Czesław Ganda zaprosił do wspólnego malowania pamiątkowego obrazu. Chętnych do zostawienia swojego śladu na płótnie było wielu, a seniorzy po obu stronach sali zaprzyjaźnili się.

wozki

sztaluga