Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Co robi Samorząd?

Co robi Samorząd?

 

02.04.2019r. – spotkanie z grupowymi. Fot Bernarda Burghardt

W tym roku 2019 mijają dwa lata od rozpoczęcia kadencji obecnego Samorządu Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gorzowie Wlkp. Przez pierwsze miesiące bardzo pracowicie uczyliśmy się, jak najlepiej uczestniczyć w organizacji życia naszego UTW. Efekty przychodziły w miarę upływu czasu i stawały się coraz wyraźniejsze.

Rolą Samorządu jest pomoc dla Zarządu Uniwersytetu, a także samodzielne organizowanie imprez słuchaczom UTW. Do takich spotkań corocznie dochodzi w okresie Świąt Bożego Narodzenia, Dnia Kobiet czy też na początku roku, gdy dziękujemy naszym darczyńcom za przekazanie 1% podatku na rzecz UTW. Spotkania integracyjne odbywają się już od kilku lat na pikniku w Santoku. Ponadto Samorząd bierze czynny udział w przygotowaniu i obsłudze imprez organizowanych przez UTW z okazji różnych ważnych wydarzeń na Uniwersytecie, w mieście lub w kraju.

Środki, jakie gromadzi Samorząd na początku każdego semestru, wykorzystywane są na organizację tych spotkań. Przeznacza się je, między innymi, na zakup słodyczy, kanapek, owoców i napojów. Są to nieduże kwoty, ale wystarczają do spełnienia skromnych oczekiwań słuchaczy.

Członkowie samorządu biorą czynny udział w przygotowaniu imprez i ich obsłudze. Przy dużej liczbie uczestników jest to spore wyzwanie.

Mamy nadzieję, że nasza praca jest pozytywnie oceniana przez studentów -seniorów. Liczymy też na większe zaangażowanie i pomoc słuchaczy w organizowaniu życia uniwersyteckiego. Dlatego prosimy, by kontaktować się z nami w czasie dyżurów, bądź osobiście z poszczególnymi członkami Samorządu i przedstawiać swoje propozycje. My, ze swojej strony, dołożymy wszelkich starań, by najbardziej atrakcyjne z nich wprowadzać w życie.

Tekst : Roman Kasperski
Zdjęcia: Bernarda Burhardt, Marta Kotowicz, Halina Urban

powrót do strony głównej