Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Doskonalenie pływania

Zajęcia odbywają się w czwartki w godz. 9.30 – 10.30 na basenach Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego Słowianka w Gorzowie Wlkp.

Zajęcia z doskonalenia pływania przeznaczone są dla osób potrafiących utrzymywać się na wodzie (bez lęku przed wodą), a także dla osób potrafiących pływać, a chcących doskonalić swoje umiejętności. Odbywają się na basenie sportowym o głębokości 2 m. Na zajęciach można opanować oraz udoskonalić technikę pływania wszystkimi stylami pływackimi. Umożliwiają one poprawę ergonomii pływania, a także zapobiegają występowaniu schorzeń wynikających z pływania w sposób nieprawidłowy. Zajęcia są prowadzone przy uwzględnieniu specyfiki organizmu osoby starszej, co zapewnia bezpieczeństwo ćwiczącym przy jednoczesnym wspomaganiu ich zdrowia.

Zajęcia prowadzi dr Alicja Naczk – nauczyciel akademicki, adiunkt oraz kierownik Zakładu Sportów Indywidualnych w Zamiejscowym Wydziale Kultury Fizycznej w Gorzowie Wlkp. Jest ona trenerem pływania posiadającym duże doświadczenie metodyczne, obejmujące naukę pływania od podstaw oraz doskonalenie pływania w różnych grupach osób. Jest także autorką wielu publikacji o zasięgu międzynarodowym, których tematyka związana jest z fizjologią człowieka i aktywnością fizyczną, także tych dotyczących pływania.

Krystyna Dziewiałtowska-Gintowt

Zobacz wszystkie wpisy:

Z panią Alicją

Z panią Alicją nawet na olimpiadę   W czwartek 4 kwietnia 2019r. z Martą Kotowicz ponownie wybrałyśmy się na „Słowiankę”. O 8.30 zaczyna zajęcia grupa nauki pływania, a o 9.30 spotykają się słuchacze UTW pragnący udoskonalić swoje pływackie umiejętności. Ciekawe,…

(czytaj więcej)

Doskonalimy pływanie

Doskonalimy pływanie   15 listopada 2018r. odwiedziłyśmy grupę uczęszczającą na doskonalenie umiejętności pływania prowadzoną w Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnym „Słowianka” w każdy czwartek w godzinach 9.30-10.30. Do grupy zapisane jest 13 osób. Zajęcia prowadzi Alicja Naczk, która każdego swego podopiecznego zna z…

(czytaj więcej)