Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Gimnastyka rehabilitacyjna

Ta sekcja cieczy się największym zainteresowaniem, chętnych jest tak dużo, że pracuje aż 12 grup. Zajęcia odbywają się sali gimnastycznej Akademii Wychowania Fizycznego w poniedziałki (5 grup), środy (4 grupy) i soboty (3 grupy). Prowadzi je dr Tomasz Jędrzejczak – pracownik naukowy Wydziału Zamiejscowego w Gorzowie AWF w Poznaniu, który specjalizuje się w usprawnianiu ludzi starszych.

Cykl ćwiczeń rozpoczyna się od rozgrzewki, aby wszystkie mięśnie nabrały sprawności. Potem ćwiczenia skrupulatnie zaplanowane na cały rok: od stosunkowo prostych do wymagających coraz większego wysiłku. A wszystko w tempie narzucanym przez prowadzącego, który cały czas ćwiczy z uczestnikami zajęć.

Dzięki wielkiej macie rozłożonej na całej podłodze, można odbywać zajęcia na siedząco i na leżąco. Na jednych wykorzystywane są piłki, na innych laski, na jeszcze innych ciężarki albo skakanki. Na tych zajęciach nie ma zróżnicowania pod względem sprawności; wszystkie grupy ćwiczą te same zestawy przygotowane przez instruktora na dany tydzień. Z tygodnia na tydzień coraz trudniejsze.

Wreszcie koniec. Chyba wszyscy mocno zmęczeni. Ale to nic. Na pewno stawią

się na kolejne zajęcia, bo mają poczucie, że spod ręki pana Tomka  wychodzą młodzi i zdrowi.

Krystyna Kamińska

Zobacz wszystkie wpisy:

Na gimnastyce u doktora Tomka

Na gimnastyce u doktora Tomka   26 listopad 2018r. – zajęcia z gimnastyki rehabilitacyjnej, sala gimnastyczna Akademii Wychowania Fizycznego. Rozpoczynają się zawsze tzw. rozgrzewką, a więc ćwiczeniami ogólnymi ramion, nóg, tułowia, głowy, szyi. Natomiast dzisiejszy zestaw ćwiczeń obejmował wykorzystanie piłek…

(czytaj więcej)
gimnastyka

podstawowe wiadomości

Gimnastyka rehabilitacyjna   Prowadzący – Tomasz Jędrzejczak, zajęcia dla 9 grup odbywają się w Zamiejscowym Wydziale AWF. Tomasz Jędrzejczak prowadzi gimnastykę od 1995 roku. Początkowo rzeczywiście celem podstawowym była rehabilitacja, ale teraz, choć lata mijają, dla wielu z nas pan…

(czytaj więcej)