Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Warsztaty plastyczne

Sekcja plastyki na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Gorzowie Wlkp. powstaław marcu 1993 roku jako jedna z pierwszych. Od początku zajęcia prowadzi Eugeniusz Jaszkul.

W galerii oraz w sąsiednich pomieszczeniach w UTW w środy odbywają się nasze cotygodniowe spotkania warsztatowe. Najważniejszą formą kształcenia są: wykład, praca twórcza, korekta, plener; a także warsztaty, wystawy, spotkania z artystami. Na początku plastycy z UTW jeździli na krótkie plenery do Słońska, nad jezioro Lipie i do Goszczanowa. Od 2010 r. jeżdżą na dłuższe, bo  pięciodniowe plenery do Mielna i Międzywodzia.

Na gorzowskich Przeglądach Sztuk Wizualnych członkowie sekcji zdobywali liczne nagrody i wyróżnienia. Dużo prac zostało przekazane sponsorom oraz różnym instytucjom, jak np. Poradni Onkologicznej, Dziecięcemu Szpitalowi, Domowi Dziennego Pobytu czy Ośrodkowi „Rzemieślnik” w Międzywodziu.

Wiele osób z sekcji ma bogaty dorobek malarski. Prezentują swoje prace

w Galerii UTW oraz w innych instytucjach i galeriach na terenie Gorzowa, a także w różnych miastach Polski i w Niemczech.

Sekcja plastyki opiekuje się galerią UTW. Organizuje w niej wystawy zbiorowe i indywidualne artystów amatorów i artystów profesjonalnych z Gorzowa, z innych miast oraz innych krajów. Członkowie sekcji angażują się w organizację różnych imprez UTW, są zapraszani przez instytucje kulturalne miasta.

Jesteśmy liczną sekcją, mamy własny samorząd, prowadzimy kronikę dokumentującą ważne wydarzenia artystyczne i integracyjne.

Instruktor Eugeniusz Jaszkul ukończył kolejno: Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie, Państwową Szkołę Architektury w Gorzowie Wlkp., Wydział Sztuk Pięknych w Toruniu i studia podyplomowe na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

W 2013 roku otrzymał Odznakę Honorową Miasta Gorzowa Wlkp., a w

2018 roku Odznakę Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Zobacz wszystkie wpisy:
 

Artysta malarz Wojciech Plust zaprasza

Artysta malarz Wojciech Plust zaprasza

(czytaj więcej)

Wystawa malarstwa Wiesławy Szmit

Wystawa malarstwa Wiesławy Szmit 20-11-2021 r.

(czytaj więcej)

Wystawa prac Wiesławy Szmit

Wystawa prac Wiesławy Szmit Wernisaż odbędzie się 10 listopada 2023 r., o godz. 17.00, w Galerii UTW, Gorzów Wielkopolski, ul. Jagiełły 15.    

(czytaj więcej)

Warsztaty twórcze w Pobierowie

Warsztaty twórcze w Pobierowie 17-22.09.2023 r. Sekcja Plastyki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gorzowie Wielkopolskim odbyła w dniach 17-22.09.2023 r. warsztaty twórcze w Pobierowie. Wybraliśmy tą urokliwą miejscowość, aby tam wzmocnić nasze zdrowie i spędzić czas na twórczej pracy. Planując wyjazd…

(czytaj więcej)

Nocny Szlak Kulturalny

Nocny Szlak Kulturalny – – Malarstwo Haliny Sobczyk z sekcji plastyki UTW   Zdjęcia: Grażyna Świątek, Lilia Nowakowska 02-09-2023  

(czytaj więcej)

Relacja z wernisażu sekcji plastyki

Zdjęcia: Eugeniusz Jaszkul, Barbara Krupecka, Elwira Tarkowska

(czytaj więcej)

Sekcja plastyki UTW Gorzów zaprasza

Zapraszamy na wernisaż dnia 26.05.2023 r. do galerii UTW ul. Jagiełły 15, godz. 17.00.

(czytaj więcej)

Wernisaż Agaty Kaczuk- Jagielnik

Wernisaż Agaty Kaczuk- Jagielnik W dniu 10 marca 2023 r., o godz. 17.00,  w Galerii UTW odbył się kolejny wernisaż Sekcji Plastycznej naszego Uniwersytetu. Tym razem w roli głównej zaprezentowała swe obrazy Agata Kaczuk- Jagielnik ( absolwentka akademii Sztuk Pięknych…

(czytaj więcej)

Opowieści Rodzinne

Opowieści Rodzinne   Wystawa zbiorowa w Galerii UTW Gorzów Wlkp., mówiąca o relacjach domowników, rozmowach przy stole, o czasie na zabawę oraz rozwiązywaniu sporów. O doświadczeniach, sukcesach i porażkach. O radości i o smutku. Autorzy wystawy: – Wanda Kudlaszczyk –…

(czytaj więcej)

Wystawa trzech plastyczek

Wystawa trzech plastyczek   W dniu 09.12. 2022 r. w Galerii UTW otwarto kolejną wystawę obrazów członkiń Sekcji Plastycznej UTW. Swoje prace pokazały Waleria Jaźwińska, Kazimiera Weiher i Mieczysława Płociniczak. W imieniu Zarządu UTW wystawę otworzyła Wanda Świderska – (sekretarz).…

(czytaj więcej)
zobacz wszystkie wpisy Warsztatów plastycznych