Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Jak UTW świętował Dzień Kobiet w 2023 r.

Jak  Uniwersytet Trzeciego Wieku świętował

Dzień Kobiet w 2023 r.

Bardzo uroczyście rozpoczęło się spotkanie pań i panów z okazji Dnia Kobiet. Gości powitali pani Teresa Heluszka – zastępczyni prezeski Zarządu UTW pani Haliny Urban oraz pan Józef Wilkus – członek Zarządu UTW. Równie miło i serdecznie wszystkich przywitała pani Irena Łabowicz – przewodnicząca Samorządu UTW. Obok powitania złożono paniom życzenia i gratulacje, wnosząc toast lampkami wina.
Była też niespodzianka. Otóż po oficjalnej części uroczystości wystąpił pan Bronisław Sikorski, wieloletni członek UTW, obecnie członek Zarządu i z pamięci wyrecytował kilkuzwrotkowy wiersz o kobiecie dobrej, kochanej, wyrozumiałej. Tytuł i autor wiersza – jak powiedział Bronisław – nieznany.
A potem przy gustownie urządzonych stołach kolacja, kawa, herbata, owoce, ciasto. I tańce, tańce, tańce… w parach, solo, w kręgu i jak kto chciał.
Inicjatorem i organizatorem wieczoru z okazji Dnia Kobiet był Samorząd. Muzycznie i śpiewająco bawił wszystkich zespół pana Kaliny. Świętowaliśmy Dzień Kobiet w znanej wszystkim restauracji „Fiesta” dnia 4 marca 2023 r.

Tekst i zdjęcia:  Zosia  Matyasz

 

powrót do strony głównej