Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Kolorowy dyfuzor z zapachem cytrusów

Kolorowy dyfuzor z zapachem cytrusów

 

Dnia 28 października 2021 r. odbył się z Aromatoterapii Klinicznej trzeci wykład Pani Agnieszki Przybył zatytułowany „Przeciwdziałanie i łagodzenie skutków stresu, depresji, nerwic, lęków.”
Dla wprowadzenia przyjemnego klimatu oraz miłego nastroju, Pani Agnieszka uruchomiła kolorowy dyfuzor z zapachem cytrusów.
Z definicji pojęć dowiedzieliśmy się jak negatywne emocje, takie jak stres, depresja , nerwica i lęki, wpływają na nasze życie codzienne. Jednocześnie pokazane zostały metody wyrażania tych emocji w sposób bardzo prosty.
Zapachy są sprawą indywidualną, przy czym większość społeczeństwa pozytywnie odbiera zapachy cytrusowe, które zmniejszają stany napięcia, stresu czy lęku. Obecnie jest to szczególnie ważne z uwagi na nadchodzący okres jesienno-zimowy i panującą pandemię Covid19. Pięknie pachnące pomieszczenie to sposób na uprzyjemnienie tego trudnego okresu.
W dalszej części spotkania dowiedzieliśmy się w jaki sposób olejki cytrusowe przeciwdziałają i łagodzą skutki złych stanów emocjonalnych człowieka:
– olejek cytrynowy – doskonale odświeża pomieszczenie i wprowadza przyjemny nastrój. Ponadto łagodzi bezsenność, nadciśnienie, napięcia nerwowe, stany lękowe i przemęczenie,
-olejek pomarańczowy- działa przede wszystkim uspokajająco i przeciw depresyjnie, łagodzi także napięcie mięśniowe, skurcze i bezsenność,
– olejek grejpfrutowy – łagodzi depresje, nerwobóle, zmienne stany emocjonalne,
– olejek z bergamotki – poprawia nastrój, relaksuje oraz wprowadza stan uspokojenia.
Wykład obejmował zagadnienia domowej aromaterapii za pomocą dyfuzora, dawkowania oraz trwania seansu aromaterapii. Wystarczy parę kropli, aby za pomocą dyfuzora wypełnić całe mieszkanie pięknym, wybranym przez siebie zapachem terapeutycznym.

Tekst i zdjęcia: Bożena Dukiewicz

powrót do strony głównej