Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Wernisaż wystawy „Roztańczone Miasto”

WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFICZNEJ
R O Z T A Ń C Z O N E   M I A S T O

 

10 października 2017r. w Galerii UTW odbył się wernisaż wystawy fotograficznej „Roztańczone miasto”. Wystawa powstała w ramach dialogu pokoleń. Zdjęcia prezentują studenci sekcji fotograficznej UTW, młodzież MDK, a modelkami są dziewczęta z zespołu „Buziaki”. Spotkanie otworzył wiceprezes UTW Zbigniew Radzioch, kuratorem wystawy była Aleksandra Czarnecka – instruktor sekcji fotograficznej.
W czerwcu 2017r. wystawę poprzedziły plenerowe sesje zdjęciowe, które odbyły się w atrakcyjnych miejscach miasta Gorzowa Wlkp. Z początkiem roku akademickiego sekcja fotograficzna pod kierunkiem Aleksandry Czarneckiej przygotowała zdjęcia do ekspozycji w Galerii Uniwersyteckiej.
Czar i powab młodzieńczego tańca świetnie wkomponował się w klimat wiosennego miasta, jego architekturę, bogatą zieleń i nurt dwóch rzek – Warty i Kłodawki. Dla wielu jest to sztuka, ale także sport i przyjemność w spędzaniu wolnego czasu. Taniec jest radością, ukazuje prawdziwe uczucia i pragnienia. Jest symbolem wolności.Autorzy zdjęć wystawowych:
Studenci UTW: Alicja Markowska, Barbara Krupecka, Bogumiła Gryzima-Grylicz, Ewa Szwagrzyk, Ewa Wasilewska, Grażyna Czarnecka, Krystyna Kotek, Marta Kotowicz, Zofia Matyasz, Aleksandra Czarnecka
Młodzież z Pracowni Fotograficznej MDK: Aleksandra Kugler, Jakub Tabaka, Julia Woźniak, Kamila Kopij, Marysia Martyńska, Tomasz Czarnecki, WangYa, Wojciech Wisniewski

Tekst: Ewa Urbich
Zdjęcia: Marta Kotowicz

powrót do strony głównej