Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

VII Gorzowski Tydzień Seniora został otwarty

VII Gorzowski Tydzień Seniora został otwarty

W dniu 10 czerwca 2024 r. o godz. 12.00 w Parku Wiosny Ludów przy muzyce i śpiewie ruszył naokoło stawku kolorowy korowód zespołów tanecznych i muzycznych seniorów z Gorzowa. Na czele pochodu szli przedstawiciele miasta: przewodniczący Gorzowskiej Rady Seniorów Paweł Podkański, Eliza Rudnicka – dyrektorka Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta, radna Maria Szupiluk, Aleksandra Ostojska z Urzędu Miasta.
Wiceprezydent miasta Małgorzata Domagała przekazała przewodniczącemu Rady Seniorów Pawłowi Podkańskiemu symboliczny Klucz do Miasta Gorzowa, co było sygnałem inauguracji Dni Seniora.
Teraz przez tydzień seniorzy rządzą miastem, a tak naprawdę biorą udział w zajęciach sportowych,tanecznych, spotkaniach autorskich i integracyjnych.
W dniu inauguracji na scenie wystąpiły zespoły artystyczne złożone z seniorów. Chór „Uniwerek” pod dyrekcją Szczepana Kaszyńskiego reprezentował nasz Uniwersytet Trzeciego Wieku.
Z inicjatywy sekcji plastycznej UTW seniorzy wzięli udział we wspólnym malowaniu obrazu przedstawiającego mostek w parku. Choć w rzeczywistości dominuje tam zieleń, nie można było użyć zielonej farby, a trzeba było stworzyć ten kolor specjalnym doborem innych barw. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa prac malarskich słuchaczy UTW.
Były stoiska instytucji pracujących na rzecz seniorów, w których mogliśmy otrzymać informacje dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa. Między innymi wszyscy mogli zabrać ze sobą zestaw porad pt. „Zagrożenie bezpieczeństwa seniorów” opracowany przez Gorzowską Radę Seniorów. Szczególnym prezentem były opaski z teleopieką gwarantujące bezpośredni kontakt z ratownikiem w przypadku np. zasłabnięcia. Dowiedzieliśmy się, że wśród instytucji przyjaznych seniorom jest Wyższa Szkoła Biznesu, która daje 10% zniżki na studia I stopnia lub Ratownictwo Medyczne z ul. Wróblewskiego, które o 30% obniża seniorom odpłatność na wszystkie kursy dotyczące pomocy.

Wydarzenie prowadziła instruktorka tańca – Anna Dębicka.
Tekst i zdjęcia: Bernarda Burghardt

 

powrót do strony głównej