Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Brawo! Jesteśmy z Was dumni

Brawo! Jesteśmy z Was dumni

 

W sobotę 8 czerwca 2019 roku słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Gorzowa Wlkp. kolejny raz wyruszają w drogę wiodącą nad nasze morze Bałtyckie, do Świnoujścia na Wyspiarskie Juwenalia UTW 2019. Jadą przedstawiciele dwóch grup: tańca terapeutycznego „Gorzowianki” pod czujnym okiem pani Krystyny Bieńkowskiej i chóru „Uniwerek” pod dyrekcją pana Szczepana Kaszyńskiego. Podróż minęła szybko, a na miejsce dojechaliśmy z piosenką na ustach.

O godz. 12.00 spod hotelu Radisson ruszył wielobarwny korowód uczestników, który zakończył się przy muszli koncertowej położonej przy promenadzie. Tu wszystkie zespoły pozowały do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.

Po oficjalnym otwarciu Juwenaliów na scenę zostali zaproszeni kierownicy i członkowie zespołów, gdzie wśród wyróżnionych znalazł się dyrygent pan Szczepan Kaszyński.

A teraz czas na prezentacje kilkunastu zespołów i solistów z Uniwersytetów rejonu zachodniopomorskiego i Gorzowa WLKP. Scena mieniła się tęczą kolorów, a barwne spódnice powiewały w rytm radosnych taktów. Śpiew, taniec i dobry dowcip królowały w amfiteatrze przez kilka godzin, wzbudzają  gromkie brawa widowni.

Nasz chór „Uniwerek” wypadł znakomicie, jego prezentacja w pięknych galowych strojach to wyższa półka.

Brawo! Uniwersytet jest z Was dumny, a ręce same składają się do gromkich braw.

 I tak czas naszej pięknej przygody na wyspiarskich Juwenaliach dobiegł końca. To była nasza druga wizyta na tej imprezie w Świnoujściu. Chcemy przyjechać tu ponownie.

Tekst : Krystyna Woźniak, Marta Kotowicz
Zdjęcia: Marta Kotowicz, Krystyna Karcz

powrót do strony głównej