Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Chór „Uniwerek” na Gorzowskich

Chór „Uniwerek”
na Gorzowskich Prezentacjach Seniorów

 

14-15-16.06.2019r: piątek sobota i niedziela to dni, w których odbywały się tegoroczne Dni Gorzowa.
W tym wyjątkowym czasie każdy miał szansę być tam, gdzie chce i robić to co go interesuje i bawi. Miasto przygotowało szeroki wachlarz imprez zaspokajających różnorodne gusty i oczekiwania wszystkich uczestników dobrej, wiosennej zabawy.
W sobotę na Bulwarze Wschodnim odbyły się Drugie Gorzowskie Prezentacje Seniorów w Gorzowie Wlkp. 2019 organizowane przez Gorzowska Radę Seniorów.

O godz.12.00 spod Galerii Handlowej Nova Park ruszył Kolorowy Korowód Seniorów prowadzony przez Orkiestrę Dętą OSP Siedlice, a wśród nich liczna grupa pań i panów z chóru „Uniwerek”.

 

 

W promieniach czerwcowego słońca nadwarciański Most Staromiejski pokrył się tęczą kolorowych sukien, kwiecistych kapeluszy i koronkowych parasolek w stylu retro. Po przejściu przez Bulwar Wschodni  wszyscy uczestnicy parady dotarli do sceny Targów Regionalnych /budynek LOK-u.

 

 

 

.

 

 

 

 

Tu przywitał ich Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki w towarzystwie zaproszonych gości. Wśród nich głos zabrał Prezes UTW Czesław Ganda życząc wszystkim uczestnikom dobrej zabawy i miłych wspomnień.

Po części oficjalnej rozpoczął się Koncert Orkiestry Dętej OSP Siedlice, po którym na deskach sceny stawały kolejne zespoły wokalne i taneczne. W godzinach 14:00 – 17:00 zaprezentowało się 12 zespołów wokalnych i tanecznych z terenu miasta Gorzowa Wlkp. i okolic.

Wśród nich znalazły się trzy zespoły reprezentujące seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gorzowie Wlkp. – zespół wokalny „Optymistki”, grupa tańca terapeutycznego „Gorzowianki” i ostatni, galowo ubrany zespół to chór mieszany „Uniwerek”.

Przed godziną siedemnastą impreza dobiegła końca. Zostały miłe wspomnienia i kolorowe fotki. Zapamiętamy również męczący upał – termometry wskazywały 32 stopnie C. O wiele za dużo.
Czekamy na kolejne występy w przyszłym roku w odnowionym, gościnnym mieście nad Wartą.

Tekst: Marta Kotowicz
Zdjęcia: Barbara Krupecka, Bernarda Burghardt

 

powrót do strony głównej