Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Kresowiana 2015

CHÓR UNIWEREK NA KRESOWIANIE

 

W dniu 30 maja 2015 roku Chór Uniwerek brał udział w XXIII Regionalnych Spotkaniach Wykonawców Piosenki Kresowej im. Piotra Frankowa „Kresoviana 2015”
Organizatorem było Miejskie Centrum Kultury, miejsce: Gorzów Wlkp., Park Wiosny Ludów / Park Róż, 30 maja 2015 r.
W Spotkaniach udział wzięli następujący wykonawcy: chór „Ta joj” i chór „Cantare” z Gorzowa, zespół „Cychrowianki” z Cychr, zespół „Echo Kresów”, solista Józef Drozdowski i solistka Anna Woś z Kędzierzyna Koźle, zespół wokalny „Sami Swoi” i zespół „Dobrawa” z Mieszkowic, zespół wokalny „Klaster”, chór „Uniwerek”, chór „Kalina”, zespól wokalny „Kominek” i chór „Wrzosy” z Gorzowa, zespół „Platerówki” z Boleszkowic, zespół wokalny „Echo” z Wojcieszyc, zespół „Santoccy Grodzianie” z Santoka, zespół „Jesienne róże” z Dębna, solista Zdzisław Dudziński z Gorzowa, zespół „Canto” z Kamienia Wielkiego, zespół „OK” z Zespołu Szkół Nr 21 i zespół wokalno-instrumentalny „Wena” z Gorzowa.
Gościem „Kresoviany” był zespół instrumentalno-wokalny „StaraNowa” z Wilna (skrzypce, dwie gitary, perkusja, akordeon i śpiew). Wykonywał piosenki kresowe w języku polskim, w nowych aranżacjach.
Koncert prowadzili: Małgorzata Reks i Wojciech Kuska. Spotkania oceniało jury w składzie: Anna Makowska-Cieleń, Anna Wiśniewska i p. Lech Serpina.

Nagrodę otrzymał również Zbigniew Bocian – kierownik artystyczny Chóru Uniwerek
Nagrody i wyróżnienia otrzymały zespoły: „Canto” z Kamienia Wielkiego, „Sami Swoi” z Mieszkowic, „Echo Kresów”, Józef Dudziński i Anna Woś z Kędzierzyna Koźle, „Santoccy Grodzianie” z Santoka, chór „Cantare”, zespół „Wena”, chór „Uniwerek”, zespół „OK” i Zdzisław Drozdowski z Gorzowa.

W artykule wykorzystano fragmenty sprawozdania z imprezy zamieszczone na stronie http://giik.pl/sprawozdania/2122 napisanego przez Ewę Rutkowską

powrót do strony głównej