Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Chór „Uniwerek” śpiewał podczas…

Chór „ Uniwerek” śpiewał podczas
    XXXVI Interdyscyplinarnych Warsztatów Artystycznych Gorzów 2018

   W warsztatach, które odbyły się w dniach od 8 do 12 listopada 2018r., nasze stowarzyszenie reprezentował chór „ Uniwerek”. Wziął on udział w Nocy Poetów, która miała miejsce  w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Z. Herberta. w czwartek 8 listopada. Imprezę rozpoczęła śpiewana przez chór i wszystkich uczestników spotkania pieśń „My, Pierwsza Brygada”.

Wiersze czytane przez autorów przeplatane były utworami muzycznymi w wykonaniu m.in. naszego chóru, który zaśpiewał „ The men say – falling in love” oraz „Odrobinę szczęścia w miłości”. Oba utwory zostały przyjęte z aplauzem.

W niedzielnym koncercie  „ Bogu i Ojczyźnie”, który miał miejsce w kościele pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Gorzowie Wlkp. w wykonaniu naszego chóru można było usłyszeć utwory: „My, Pierwsza Brygada” i „Gaude Mater Polonia”. Ponadto towarzyszył on Oliwii Królikowskiej i Marzenie Szumlańskiej w utworze „Jedenasty listopada”.

Na zakończenie koncertu członkowie chóru wraz ze wszystkimi obecnymi odśpiewali hymn polski. Szkoda tylko, że program przewidywał zaledwie dwie jego zwrotki , a serca wszystkich zebranych oczekiwały pełnego tekstu. W kościele było zimno, ale nasze koleżanki i koledzy nie bacząc na to pięknie prezentowali się w galowych strojach ozdobionych biało-czerwonymi kotylionami wykonanymi przez Alicję Markowską.

 

  Tekst: Bogumiła Gruse, Jolanta Żuchowska

  Zdjęcia: Marta Kotowicz, Krystyna Karcz, Henryka Kondracka

powrót do strony głównej