Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uroczyste zakończenie roku akademickiego Uniwersytetów Trzeciego Wieku

Pożegnanie roku akademickiego
w Międzyrzeczu

 

Zgodnie z tradycją, każdego roku zakończenie roku akademickiego Uniwersytetów Trzeciego Wieku organizowane jest w innej miejscowości. Tym razem gospodarzem uroczystości był Międzyrzecz, a impreza odbyła się 19 czerwca 2019 r. na dziedzińcu okolonym przez mury średniowiecznej twierdzy obronnej, w której mieści się obecnie Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego. Przybyli tam licznie studenci UTW z Gorzowa, Międzyrzecza, Strzelec Krajeńskich, Skwierzyny i Bogdańca. Gościnnie przyjechali również przedstawiciele uniwersytetów z Zielonej Góry, Myśliborza, Świebodzina i Sierakowa.
Część artystyczną imprezy prowadziła pani Sylwia Beech, a rozpoczął ją uroczystą pieśnią „Gaude Mater Polonia” chór „Uniwerek” z Gorzowa pod dyrekcją Szczepana Kaszyńskiego. W wykonaniu chóru usłyszeliśmy również korespondujące z wakacyjnym nastrojem utwory: „Nie kochać w taką noc”, „Odrobinę szczęścia w miłości” i „Mazur”.
Występowało wiele zespołów wokalnych i tanecznych oklaskiwanych przez liczną widownię. Po prezentacji były pląsy na trawie a w trakcie imprezy można było się posilić lub zwiedzić zamek.
Po godzinie szesnastej autobusy rozjechały się z Międzyrzecza odwożąc seniorów na wakacyjny wypoczynek. A gdzie spotkamy się za rok? Nie będziemy się teraz tym przejmować. Miłych wakacji i naładowania akumulatorów na następny szkolny sezon.

Tekst: Krystyna Dziewiałtowska -Gintowt, Marta Kotowicz
Zdjęcia: Marta Kotowicz, Bernarda Burghardt

 

powrót do strony głównej