Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Wakacje ze śpiewem na ustach

„Wakacje ze śpiewem na ustach”

 

Znakomita większość słuchaczy naszego uniwersytetu zapytana – „co skłoniło Cię do wstąpienia do  UTW”  odpowie, że uczęszcza na zajęcia  dla poprawy kondycji fizycznej czy też umysłowej, ogólnie żeby wyjść z domu, być między ludźmi. Innymi słowy ,robimy to dla siebie samych.  Jesteśmy  „wolnymi słuchaczami”, nikt  nas  nie ocenia, nie wytyka nam  błędów – jakby na to nie patrzeć – istny raj.                                                                                              Inaczej to wygląda gdy mówimy o słuchaczach, którzy zdecydowali się  reprezentować „barwy” naszego stowarzyszenia na zewnątrz, stając do walki o trofea czy też prezentując zdobyte umiejętności na imprezach  otwartych.

Nim wystąpią i zaśpiewają godzinami ćwiczą. Raz w tygodniu pokonują schody / które są testem na sprawność nie tylko stawów/  i  własne słabości oraz niedomogi wynikające z PESELU.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszyscy dobrze wiemy, że gdzie dwóch Polaków to trzy zdania, a tutaj kilkadziesiąt osób pracuje pod bacznym okiem jednego wspaniałego, cierpliwego i charyzmatycznego pana Szczepana Kaszyńskiego i śpiewają na głosy, ale tak jak  jest to wymagane w danym utworze. Nie solo, ale w zespole, a to wcale do łatwych nie należy.

Dewiza, która im przyświeca –„Dawać wszystkim ludziom radość swoim śpiewem”, staje się z każdym dniem bardziej aktualna. Można  było to zauważyć na licznych występach zespołu na terenie miasta Gorzowa Wlkp. jak również poza jego granicami. W jednym z tekstów nasza koleżanka napisała: „Chór wypadł znakomicie, jego prezentacja to wyższa półka. Oby tak dalej! Jestem dumna, że ten chór jest z mojego Uniwersytetu!”

„UNIWEREK” – Jesteśmy z Was dumni!

Tak może powiedzieć znakomita część naszego Uniwersytetu.

 

Tekst: Jolanta Żuchowska
Zdjęcia: Marta Kotowicz, K. Karcz

 

powrót do strony głównej