Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Dzyń, dzyń – zaczynamy

Dzyń, dzyń – zaczynamy

Pierwsze zajęcia w roku akademickim 2023/2024 już za nami. Zarówno Pan Lech Serpina jak i obecni na zajęciach słuchacze tryskali dobrym humorem. Wiadomo, stęskniliśmy się za sobą i za muzyką, której nigdy dosyć. Lista obecności szybko wypełniała się i to nie tylko nazwiskami stałego grona uczestników zajęć z edukacji muzycznej ale także „pierwszakami”, a to cieszy .
W rozpoczętym roku akademickim Pan Serpina zapowiedział wędrówkę przez kolejne epoki historyczne przy dźwiękach utworów, które wyszły spod piór najwybitniejszych ówczesnych kompozytorów, realizację kilku tematów zgłoszonych przez słuchaczy. Nie zapowiedział, ale każdego roku były, więc i w tym możemy na nie liczyć – na niespodzianki.
Wykład przeplatany był przykładami muzycznymi. Kolejno wysłuchaliśmy: Toccaty i fugi
d-moll Jana Sebastiana Bacha, Romansu F-dur Ludwiga van Beethovena, kantyleny na adwent Franza Josepha Haydna i jednej części koncertu skrzypcowego nr 3 Wolfganga Amadeusza Mozarta.
Muzyka płynęła, pieściła uszy, koiła dusze a na koniec – łyżka dziegciu – kolejne zajęcia odbędą się dopiero 25 października. Cóż, życie pisze scenariusze nie zawsze po naszej myśli. 25 października stawimy się w komplecie.

Tekst: Jolanta Żuchowska
Zdjęcia: Krystyna Karcz

 

powrót do strony głównej