Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Muzyka niejedno ma imię

Filmowa, klasyczna, jazzowa –

muzyka niejedno ma imię

 

Podpisywanie wymaganych oświadczeń

Na czas panoszenia się pewnego, wstrętnego wirusa zostaliśmy zmuszeni opuścić nasze ciasne ale własne pomieszczenia i zdezynfekowani, zamaskowani,  „osadzeni” w przepisowych odległościach, po złożeniu stosownych oświadczeń mogliśmy oddać się przyjemności obcowania z muzyką klasyczną w gościnnych progach MCK przy ul. Drzymały 26.

 

Pan Lech Serpina

Na inaugurację w dniu 7-go października 2020r. pan Lech Serpina  przygotował dla obecnych, których niestety nie było zbyt wielu – wiadomo COVID 19 – przykłady wykorzystania muzyki klasycznej w twórczości filmowej. Reżyserzy,  muzykę wybierają według własnych upodobań. Nie każda i nie wszystkim jednakowo przypada do gustu, ale te utwory, którymi uraczył nas prowadzący były przedniej marki.

Oglądając filmy:  „Pożegnanie z Afryką”, „Adwokat diabła”, „Zwykli ludzie” czy też  „Ostania misja”  zaaferowani losami bohaterów nie zawsze i nie wszyscy rejestrujemy wplecioną tam muzykę klasyczną. Nam  fachową podpowiedzią służył pan Serpina. Wspólnie  wysłuchaliśmy m.in. uwertury do opery „Wesele Figara”, Kanonu D-dur Pachelbela czy też Arii na strunie G  J.S. Bacha.

 

 

Autorka tekstu Jola Żuchowska

Oddaliśmy się wspomnieniom  słuchając  ponadczasowych przebojów z  musicali:  J. Bocka „Skrzypek na dachu” i  A.L. Webbera  „Evita”. Zajęcia zakończyliśmy utworem „ Piosenka dla mojej dziewczyny” w wykonaniu –  Mariusz Smoliński Trio. Mariusz Smoliński, to kolejny uzdolniony muzycznie lubuszanin

 

Tekst: Jolanta Żuchowska

 Zdjęcia: Krystyna Karcz

 

 

powrót do strony głównej