Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Apaszkowe róże

Apaszkowe róże

 

Jest trzeci lipiec 2024 roku, zakończył się rok akademicki 2023/2024, nadszedł więc czas na podsumowanie całorocznej działalności sekcji fotograficznej gorzowskiego UTW. W tym celu, jak co roku, zorganizowaliśmy plener u Koleżanki Marty, tym razem nadaliśmy mu tytuł APASZKOWE RÓŻE. Ubrani w białe koszule i bluzeczki podziękowaliśmy instruktorce Oli Czarneckiej i zasiedliśmy za długim, suto zastawionym stołem, wspominając najciekawsze chwile z działalności fotograficznej naszej sekcji.

 

 

Po smacznym poczęstunku czas zacząć najciekawszą część pleneru, a więc nauka wiązania róży z kolorowej apaszki. Pod kierunkiem Marty – krok po kroku – z przyniesionych chusteczek wyłaniają się ciekawe kwiaty – czasem nieudane, za małe lub za duże, ale od czego jest pomoc koleżeńska. W całej zabawie jest sporo żartów, śmiechu i wakacyjnego relaksu.
Z aparatem w ręku wstajemy od stołu i rozpoczynamy wspólną sesję fotograficzną wśród drzew i kwiatów w uroczym ogrodzie Marty. Po chwili apaszkowe róże zawisły na wiśni i stały się najciekawszym obiektem lipcowego pleneru. Na zakończenie prezentacja apaszkowych różyczek na trawie i wracamy do stołu. Tu czekają pyszne lody, drobne przekąski własnej roboty oraz różne napoje.
Był także sympatyczny moment, gdy Ola Czarnecka obdarowała nas miniaturową zawieszką w kształcie aparatu fotograficznego.
Dziękujemy Oli za wszystko i do zobaczenia!

 

Tekst: Marta Kotowicz
Zdjęcia: Aleksander Grabowski, Ewa Szwagrzyk, Ewa Grześkowiak, Grażyna Świątek, Anna Habura, Hanna Kondracka, Bernarda Burghardt, Lila i Grzegorz Nowakowscy

 

 

powrót do strony głównej