Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Fotografia Bernardy Burghardt

„Patrz oczyma, fotografuj sercem”
                                                David duChemin

To stwierdzenie perfekcyjnie oddaje istotę pasji fotografów z Sekcji Fotograficznej UTW w Gorzowie Wlkp.
Zdjęcia wypływają z nas, z tego co czujemy i najbardziej kochamy. Wówczas mamy najlepsze i najbardziej satysfakcjonujące nas efekty. W okresie przymusowej izolacji spowodowanej pandemią pragniemy sięgnąć do wielu albumów, prezentując kolekcje fotografów z naszej sekcji.

Moja przygoda z fotografią zaczęła się trzy lata temu, z chwilą rozpoczęcia zajęć w sekcji fotograficznej w gorzowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.
Tu pod skrzydłami instruktorki Pani Oli, nauczyłam się nie tylko techniki robienia zdjęć, ale także elektronicznego ich obrabiania na komputerze. Powiem, że początki nie były łatwe. Pomocna okazała się życzliwość całego zespołu, który pozwolił mi pokonać pierwsze bariery i z czasem cieszyć się wspólnym fotografowaniem. Bardzo lubię grupowe sesje w plenerze, więcej jednak czasu poświęcam samotnym wypadom z aparatem fotograficznym.
Pragnę zwiedzić kraj od Helu do Tatr. Fascynuję się różnorodną architekturą, którą podziwiam z aparatem w ręku. Ciekawe ujęcia, zbliżenia i dobre światło pozwalają podziwiać kunszt budowniczych z różnych okresów historii. Podczas wyjazdów zagranicznych do rodziny staram się przywieść ciekawe zdjęcia, z których tworzy się atrakcyjna kolekcja.
Fotografuję także to, co mnie zachwyci: krajobraz, kwiaty, wydarzenia i chwile. Dlatego zawsze mam aparat przy sobie. Fotografia to pasja, którą będę długo rozwijać.

Bernarda Burghardt

 

powrót do strony głównej