Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Fotografia Marty Kotowicz

„Patrz oczyma, fotografuj sercem”
                                                David duChemin

To stwierdzenie perfekcyjnie oddaje istotę pasji fotografów z Sekcji Fotograficznej UTW w Gorzowie Wlkp.
Zdjęcia wypływają z nas, z tego co czujemy i najbardziej kochamy. Wówczas mamy najlepsze i najbardziej satysfakcjonujące nas efekty. W okresie przymusowej izolacji spowodowanej pandemią pragniemy sięgnąć do wielu albumów, prezentując kolekcje fotografów z naszej sekcji.

Fotografia

Marty Kotowicz

 

Jak i kiedy zainteresowałam się fotografią? Od wielu lat robiłam zdjęcia – najczęściej z wydarzeń rodzinnych, zawodowych czy ciekawych podróży. Nagromadziłam wiele albumów, do których nie bardzo chcę sięgać. Będąc na emeryturze wróciłam do fotografii, ale już elektronicznej. Od 2015 roku należę do gorzowskiego UTW, gdzie w tajniki fotografii wprowadza nas instruktorka Aleksandra Czarnecka.
Robienie zdjęć to wielka frajda – pobudza ciekawość, pomysłowość, wypełnia czas wolny, jest także dużym bodźcem do wyjścia z domu. Dzięki fotografii poznałam grono świetnych koleżanek, uczestniczyłam jako fotograf w wielu ciekawych wydarzeniach UTW oraz rozwinęłam umiejętność wykonywania i obrabiania zdjęć.
Od tej pory aparat jest zawsze pod ręką. Robię zdjęcia mieszkańcom domu, ogrodu i okolicy. Poszukuję ciekawych ujęć, korzystam z urozmaiconej aury, lubię zdjęcia z refleksami świetlnymi. Robię wypady do miasta, mniej wyjeżdżam poza Gorzów.
W wyborze sekcji fotograficznej pomogła mi koleżanka z sekretariatu, za co jestem jej bardzo wdzięczna. Robię to co lubię, a ciekawych ujęć nigdy nie zabraknie.

Marta Kotowicz

powrót do strony głównej