Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Fotografie w szczególnym miejscu

Fotografie w szczególnym miejscu

Gorzów Wielkopolski, Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki, Ośrodek Radioterapii, Galeria Sztuki R, 28 października 2020 r.  Smutny dzień dla wszystkich, szczególnie dla personelu medycznego. Dzień smutny i trudny również dla wielu innych grup społecznych, również dla twórców, aktorów, pisarzy, malarzy, fotografów i dla wielu, wielu innych. Właśnie w tym bardzo trudnym czasie, w czasie epidemii słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku i młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury w Gorzowie Wlkp. postanowili zaprezentować swoje fotografie w tym szczególnym miejscu. Przekazując na wystawę swoje prace fotograficzne mieli na względzie przede wszystkim pacjentów onkologicznych. To właśnie dla nich ta wystawa, to właśnie z myślą o tym by oderwać ich myśli od ich ciężkiego losu i choroby. To również pokazanie, że w każdym wieku można znaleźć swoją pasję i zagospodarować swój czas. To także pokazanie, że szpital to również miejsce dla kultury i piękna.

Jestem bardzo wdzięczny, Prezesowi Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gorzowie Wielkopolskim Panu Czesławowi Gandzie i Pani Aleksandrze Czarneckiej (zbieżność nazwiska z moim) za przyjęcie zaproszenia i udostępnienie pięknej wystawy fotograficznej zatytułowanej „Inne oblicza drzew”, pokazujące drzewa w sposób szczególny okiem fotografów amatorów.

Bardzo dziękuję również Pani Ewie Szwagrzyk z Gorzowa Wlkp., która pomagała nam  w wieszaniu tej pięknej wystawy. Również serdeczne podziękowania należą się pozostałym słuchaczom UTW za wkład w przygotowanie wystawy.

Bardzo dziękuję za Państwa trud, Roman Czarnecki.

Tekst: Roman Czarnecki
Zdjęcia: Ewa Szwagrzyk, Ola Czarnecka, Roman Czarnecki

 

powrót do strony głównej