Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Idą święta, pokaż co potrafisz…

Błyszczące, matowe wiszą obok siebie
i mrugają sobie jak gwiazdki na niebie.
Wiszą też niebieskie, żółte i różowe
okrągłe, podłużne cuda choinkowe.
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia ze swym magicznym, kolorowym klimatem, wyznaczonym różnymi symbolami. Choinka to symbol życia i odrodzenia, kolorowe łańcuchy to zacieśnienie więzów rodzinnych. W powrocie do domu z dalekich stron pomagają gwiazdki, a dzwoneczek to znak dobrej nowiny i radości.
W listopadzie i grudniu 2017 r. studentki sekcji fotograficznej podzieliły się swoimi umiejętnościami w przygotowaniu ciekawych ozdób bożonarodzeniowych. Z kolorowych, błyszczących materiałów powstały czarujące cacka, które w domach umilą nastrój świątecznych dni. Zajęcia odbywały się we wtorki, w czasie wolnym od zajęć w sekcjach. Zwieńczeniem tych spotkań był wspólny poczęstunek przy stole udekorowanym samodzielnie wykonanymi stroikami. Załączone zdjęcia świetnie obrazują przedświąteczny nastrój i zaangażowanie, które towarzyszyło nam w czasie realizacji pomysłu koleżanki Bogusi.

Tekst: Marta Kotowicz, Ewa Urbich
Zdjęcia: Aleksandra Czarnecka,

ozdoby03ozdobyPierwszy raz spotkałyśmy się we wtorek 14 listopada 2017r. w Galerii UTW. Koleżanka Bogusia uczyła nas, jak wykonać składane gwiazdki z kolorowych pasków. Zadanie nie było takie proste, ale wzajemna pomoc w grupie dała ciekawe efekty.ozdobyozdobyozdobyPo tygodniu 21 listopada Ala prezentuje nowe zadanie – wycinanie ozdób choinkowych o różnych kształtach. Cała sztuka polega na umiejętnym złożeniu kolorowego papieru i wycięciu zaczarowanych wzorów. W połączeniu z blaskiem świątecznych świateł tworzą one niezapomniany nastrój Bożego NarodzeniaozdobyozdobyozdobyozdobyŚwięta to czas wysyłania kartek z życzeniami. A może zrobimy je same w kolejny wtorek 28 listopada? Taką propozycję złożyła nasz instruktorka Ola Czarnecka. Każdy realizował własny projekt z wykorzystaniem przeróżnych ozdób. Efekt był zaskakujący – cała gama materiałów, ozdobników i błyskotek. Po zajęciach prezentujemy nasze kartki na wspólnym zdjęciu.ozdobyozdobyozdobyozdobyozdobyWtorek 5 grudnia – Ewa pokazała nam jak ozdobić choinkę własnoręcznie wykonanymi bombkami. Tu wykorzystałyśmy piękne koronki, kule ze styropianu i błyszczące ozdobniki. Na koniec wspólne zdjęcie z białymi bombami.ozdobyozdobyozdobyozdobyozdobyozdoby12 grudzień – po ozdobach na choinkę przyszedł czas na stroiki świąteczne z wykorzystanie gałązek świerkowych. Zajęcia prowadziła Pani z dużym doświadczeniem dekoratorskim zaproszona przez naszą koleżankę Alicję. Udzieliła nam wielu porad, jak wykonać ciekawą kompozycję świąteczną z posiadanych materiałów. Końcowe zdjęcie ze stroikami jest finałem naszych wtorkowych spotkań po hasłem – „ Idą święta, pokaż co potrafisz. ” ozdobyozdobyozdobyozdobyozdobyozdoby

Cztery tygodnie owocnych spotkań zakończyłyśmy wspólnym spotkaniem opłatkowym. Były kolędy, pięknie nakryty stół, bukiet potraw wigilijnych i oczywiście świetny humor. Zakończenie roku to pożegnanie przeszłości i oczekiwanie na przyszłe dni. Oby były pogodne, zdrowe i ciekawe.

 

Tekst: Marta Kotowicz
Zdjęcia: Aleksandra Czarnecka, Ewa Wasilewska

 

powrót do strony głównej