Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Nagroda w konkursie fotografii

W bieżącym roku po raz kolejny członkowie sekcji fotograficznej Gorzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wzięli udział w konkursie fotograficznym organizowanym dla szerokiego grona fotografujących z Gorzowa, jego okolic, a także zaprzyjaźnionych Niemców.

Alek Grabowski po otrzymaniu wyróżnienia

68 Doroczna Wystawa Fotografii Gorzowskiego Towarzystwa Fotograficznego jak co roku przyciąga licznych uczestników, którzy pragną sprawdzić swoje umiejętności na wieloletniej, prestiżowej wystawie organizowanej w mieście od sześćdziesięciu ośmiu lat. Tym razem Jury po obejrzeniu 240 zdjęć 35 autorów zakwalifikowało do wystawy 64 zdjęcia 30 autorów. Z uwagi na wyrównany poziom prac, przyznano 3 równorzędne nagrody główne i wyróżnienia.

 

 

 

W kategorii reportażu wyróżnienie otrzymał Aleksandrowi Grabowski – członek sekcji fotograficznej UTW – za historyczne już fotografie z ul. Hawelańskiej w Gorzowie zatytułowane „Jarmark na Hawelańskiej 1981”.

„Jarmark na Hawelańskiej 1981”

 

 

Wręczenie nagród odbyło się na wernisażu 68 Dorocznej Wystawy Fotograficznej w dniu 10 marca 2023 roku w obecności licznie przybyłych gości i miłośników ciekawej fotografii. Wśród 64 wyeksponowanych prac oglądać można również ciekawe zdjęcia fotografów z gorzowskiego UTW, które prezentujemy poniżej.

Wszystkim uczestnikom i nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Aleksandra Czarnecka „Ikona”

Marta Kotowicz „W bibliotece”

Ewa Grześkowiak „Architektura 3”

Aleksandra Czarnecka „Podlasie”

Marta Kotowicz „Biblioteka 2”

Jarosław Ostrowski „Skojarzenie”

Spotkanie miłośników ciekawej fotografii dobiega końca, jeszcze ostatnie rozmowy i zdjęcia, pożegnanie ze znajomymi, po czym  opuszczamy gościnną Małą Galerię GTF przy ulicy Chrobrego 4. W pamięci wynosimy ulotne  obrazy, które w przyszłości przywołamy sięgając po ostatnie wydanie katalogu 68 DOROCZNEJ WYSTAWY FOTOGRAFII Gorzowskiego Towarzystwa Fotograficznego w Gorzowie Wlkp.

Tekst i zdjęcia: Marta Kotowicz

powrót do strony głównej