Nieoczywista interpretacja obiektów

7 listopada 2018r „środowa” grupa fotograficzna spotkała się na zajęciach w Galerii GTF przy ul. Chrobrego na wystawie fotografii KATI MIELCAREK z Barlinka. Tytuł wystawy Nieoczywiste„.

Oczywistymi tematami u autorki są woda oraz  martwe drzewo ze śladami życia korników. Nieoczywista jest interpretacja obiektów, dająca bardzo ciekawe efekty, jakie spotykamy w nurcie abstrakcyjnym.

„Badam właściwości światła i jego relacje z materią. Różnorodne refleksy załamania, rozszczepienia i odbicia światła stanowią znakomite pole eksploracji oraz poszukiwań” –stwierdza w ulotce do wystawy autorka, którą inspirują prace Władysława Strzemińskiego.

Zdjęcia wzbudziły szczere zainteresowanie i podziw uczestniczek zajęć. Oglądały je, po sugestii instruktorki Oli, wielokrotnie i pod  różnym kątem widzenia.

Namawiamy do obejrzenia wystawy w październiku i listopadzie tego roku.

Tekst: Anna Kowala-Nadolna

Zdjęcia : członkowie Warsztatów fotograficznych UTW