Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Plener fotograficzny w Santocznie

Zielony, ciepły maj to miesiąc zachęcający do wyjścia w plener z aparatem fotograficznym. Taka okazja nadarzyła się drugiego maja 2018 roku, kiedy to członkowie sekcji fotograficznej UTW w Gorzowie Wlkp. zostali zaproszeni do letniskowej wsi Santoczno. Gospodarzem spotkania była nasza instruktorka fotograficzna Ola Czarnecka i Halinka Urban z Zarządu UTW. Serdeczne powitanie w posesji Oli było świetną okazją do złożenia jej życzeń urodzinowych oraz zrobienia pamiątkowych zdjęć.

Pod opieką Oli udaliśmy się na spacer po pięknej, kolorowej wsi Santoczno położonej w otulinie Barlinecka – Gorzowskiego Parku Krajobrazowego nad jeziorem Mrowinko.

 

Wróciliśmy do domu Halinki szczęśliwi i zadowoleni. Tu czekała nas niespodzianka – wielkie ogniska przygotowane przez męża koleżanki. Każdy chwycił za kiełbasę i z ochotą piekł ją nad ogniskiem. Okazało się, że wszyscy lubimy śpiewać, więc było gwarno i wesoło.

 

 

Po drodze zostaliśmy zaproszeni na urokliwą posesję sołtysa wsi Pani Marii Matwiejuk, gdzie wszyscy ochoczo pstrykali fotki nie zważając na drobny, wiosenny deszczyk.

 

Po spacerze Halinka zaprosiła nas do domu na pyszną zupę szczawiową i kawę z jabłecznikiem. Ewa upiekła ciasteczka, a Pani sołtys zachwyciła grupę pysznym biszkoptem z kremem brzoskwiniowym.

 

 

Wypoczęci i najedzeni ruszyliśmy z Halinką do lasu na długi spacer. Była to wyśmienita okazja do robienia ciekawych i nietuzinkowych zdjęć. Troszkę zbaczaliśmy z drogi, więc trudno było utrzymać nas w jednej grupie. Nad rzeczką Santoczną odbyła się sesja zdjęciowa, a modelkami były koleżanki z grupy.

 

W drodze powrotnej zwiedziliśmy w Santocznie stary, szachulcowy kościół.

 

 

Tekst: Ewa Wasilewska

Zdjęcia: Ewa Wasilewska, Benia Burghardt, Barbara Krupecka, Krystyna Karcz, Anna Kowala

 

 

powrót do strony głównej