Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Wyróżnienie specjalne za fotografie

W sobotnie popołudnie 9 marca 2019 roku miłośnicy fotografii spotkali się w Małej Galerii Fotografii na 64 Dorocznej Wystawie Fotografii  Gorzowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Jak podkreślił członek jury dr Sławomir Tobias , była to jedna z ciekawszych wystaw w historii, gdzie prace nagrodzone i wyróżnione reprezentowały różne nurty współczesnej fotografii.

Na wystawie swoje prace pokazali m.in. słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, pracując pod kierunkiem instruktora fotografii Aleksandry Czarneckiej. Przekazując nam swoją pasję do robienia zdjęć, sama aktywnie uczestniczy w życiu „wspólnoty” ludzi szczególnie uwrażliwionych na warstwę wizualną otaczającej rzeczywistości.

Decyzją jury inscenizowany zestaw trzech zdjęć pt: „Alicja w krainie czarów” autorstwa Aleksandry Czarneckiej otrzymał WYRÓŻNIENIE SPECJALNE.

Dr Sławomir Tobis napisał:
„Nagrodzonym autorom należą się gratulacje, a wszystkim uczestnikom – podziękowania za pracę włożoną w przygotowanie fotografii na konkurs.
A skoro są one z roku na rok coraz ciekawsze, już dziś można się cieszyć na kolejną, „półokrągłą” 65 Doroczną Wystawę Fotografii GTF”.

Tekst: Marta Kotowicz
Zdjęcia: Ola Czarnecka, Ewa Wasilewska

 

Ola Czarnecka przyjmuje wyróżnienie specjalne z rąk

Mariana Łazarskiego

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ola Czarnecka z członkami sekcji fotograficznej UTW – od lewej: Anna Zaborowska, Bernarda Burghardt, Krystyna Karcz

 

 

 

 

Wyróżniony zestaw trzech zdjęć „Alicja w krainie czarów”

 

powrót do strony głównej