Zapachy świątecznego stołu

15 grudnia 2022 r. członkowie sekcji fotograficznej UTW spotkali się na wspólnej kolacji wigilijnej w uniwersyteckiej galerii przy ulicy Jagiełły. Na pięknie udekorowanych stołach pojawiły się przeróżne dania wigilijne m.in. śledziki, sałatki, wypieki własnej roboty, słodycze a także gorący barszczyk i owoce cytrusowe.
Wigilia i Święta Bożego Narodzenia nierozłącznie kojarzą się ze Świętym Mikołajem – tym razem było ich dwóch. Przybyli tradycyjnie w czerwonych strojach i siwych brodach, niosąc na plecach worki pełne niespodzianek. Po rozpakowaniu prezentów i pysznej kolacji czas na wspólne kolędowanie. W blasku świec i kolorowych lampek robiliśmy ciekawe zdjęcia, utrwalając nasze wspólne, świąteczne spotkanie.
Rozstajemy się późnym wieczorem niosąc w sercach przedświąteczny nastrój i zapachy suto nakrytego stołu. Przed nami rodzinne Święta Bożego Narodzenia i przywitanie Nowego Roku 2023.

Tekst: Marta Kotowicz
Zdjęcia: Członkowie sekcji fotograficznej

Projekt dofinansowany ze środków Rządowego Programu Wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021- 2025- edycja 2022