„Rzeczywistość w abstrakcji –
– abstrakcja w rzeczywistości”
W Galerii Uniwersytetu Trzeciego Wieku dnia 15 maja 2026 r. odbył się wernisaż wystawy malarstwa Ewy Żelazny-Machura.
Artystka maluje i rysuje od dziecka, na wystawie możemy obejrzeć rysunek wykonany w wieku 4 lat, jak i prace z okresu studiów. „Tworzy abstrakcje kompozycyjne stosując kontrastowe barwy i ekspresyjne linie. Preferuje malarstwo olejne i akrylowe na płótnie oraz technikę graficzną łącząc piórko z pastelami.”
Wystawę otworzyła Krystyna Murak członek zarządu UTW.
Ewa jest osobą wielu talentów; maluje obraz, pisze wiersze, jest uczestniczką grupy historyczno – rekonstrukcyjnej wikingów.
Artystka spotkała się z grupą plastyków z UTW.
Ewa ukończyła Wydział Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, uzyskując tytuł mgr zabytkoznawstwa i konserwatora. Na spotkaniu ciekawie opowiedziała o swojej pracy jako konserwator zabytków w kraju i za granicą.
Tekst; Barbara Zalewska
Zdjęcia; Eugeniusz Jaszkul












