Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Bawię się technikami plastycznym

Bawię się technikami plastycznymi

 

Ósmego kwietnia 2022 roku miłośnicy malarstwa spotkali się w galerii Uniwersytetu Trzeciego Wieku na wernisażu wystawy Elwiry Tarkowskiej, witającej przybyłych gości  mini koncertem w wykonaniu Lecha Serpiny /skrzypce/ i Stanisława Dobrzańskiego /akordeon/. Relację ze spotkania utrwalała tym razem Telewizja Gorzowska.

 

 

Piątkowy wieczór otworzył w-ce prezes UTW Zbigniew Radzioch w towarzystwie honorowego prezesa Edwarda Korbana oraz profesora Eugeniusz Jaszkula. Po krótkim wstępie głos zabrała Elwira,  przybliżając gościom swoją działalność twórczą, którą bardzo ciekawie opisała w wydanym z tej okazji folderze. Pisze o sobie tak:

 

 

Należę do sekcji plastyki UTW od lutego 2020 roku. Biorę czynny udział w pracach, wystawach i plenerach. Pracując zawodowo jako architekt nie znajdowałam czasu na kontynuowanie swojej pasji w malarstwie, którą przerwałam na okres 40 lat. Powrót do malowania po latach przerwy związany jest z początkiem pandemii i izolacją. Część kolekcji znajduje się już w rękach prywatnych w Polsce i za granicą. Obrazy są prezentowane na podanych niżej portalach społecznościowych:

 

 

https://www.facebook.com/elwiratarkowskamalarstwo/

https://www.instagram.com/elwiraart/,www.etapp.com.pl  

 

 

Tematyka w moim malarstwie jest bardzo różnorodna: od postaci, kwiatów, pejzaży, traktowanych najczęściej abstrakcyjnie, jak i samych abstrakcji. Bawię się technikami plastycznymi. Głównie są to oleje i akryle w połączeniu z różnymi własnymi fakturowymi technikami mieszanymi stosowanymi też już przed czterdziestu laty. Urodzona się w i mieszkając całe życie w Gorzowie, związałam się też z Kłodawą Gorzowską, buduję kolekcję obrazów związanych z pięknymi pejzażami wokół Gorzowa. Pierwsza większa prezentacja publiczna kolekcji odbyła się w czasie Nocnego Szlaku Kulturalnego w czerwcu 2021 roku, w lokalu przy ul. Ogrodowej 6Aw Gorzowie Wlkp. Przygoda z NSK będzie kontynuowana w 2022 roku. Prowadzę Mini Galerię „W OKNIE” przy ul. Ogrodowej w Gorzowie.

Pani Poseł Krystyna Sibińska przeprowadziła ze mną wywiad w programie Gorzowski Bohater wyemitowany w dniu 27.08.2021              r. w Telewizji Teletop. Wystawiam obrazy na wielu aukcjach charytatywnych, w tym również z sukcesem dla Orkiestry Świątecznej Pomocy (w 2021 i 2022 roku). Do wydawanych obrazów są dołączone Certyfikaty Autentyczności.

Byłam aktywna w pracy zawodowej w dziedzinie architektury. Byłam także wieloletnim członkiem komisji Lubuskiego Mistera Budowy. Jestem autorką wielu zrealizowanych projektów, miedzy innymi II Oddziału Banku PKO na Osiedlu Górczyn w Gorzowie Wlkp., kamienicy przy ulicy Teatralnej 5 w Gorzowie Wlkp., ECSSiON i KCWB w Kostrzynie nad Odrą.

Elwira Tarkowska

 

 

Pełni wrażeń artystycznych goście spotkali się przy lampce wina i słodkim poczęstunku, wymieniając opinie na temat obejrzanych obrazów. Czas się jednak pożegnać do następnego spotkania.

Zapraszamy na wystawę do Galerii UTW przy ul. Jagiełły 15.

Tekst: Marta Kotowicz

Zdjęcia: Bernada Burghardt

powrót do strony głównej