Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Moje Pasje

Moje Pasje
Wernisaż prac plastycznych pani Teresy Mika

 

„Malowanie to pasja, hobby, radość, kreatywność i nieskrępowane wyrażanie siebie. To ciągłe poszukiwanie.”– tak o swoim malarstwie mówi autorka dzisiejszej wystawy Pani Teresa Mika.
18 stycznia 2024 roku w galerii „Krąg” w  Bibliotece Herberta w Gorzowie Wielkopolskim odbył się wernisaż wystawy czasowej pt.: Moje Pasje.
Wystawa prezentuje niespełna 70 prac malarskich i kilka ceramicznych Teresy Mika, które kuszą swoich odbiorców nasyconymi, niekiedy zaskakującymi w swym połączeniu, barwami z jednej strony, by następnie przejść do kolejnej strefy, w której panuje subtelność, delikatność i romantyzm jaki zapewniają nam akwarele.
Pani Teresa Mika tworzy i mieszka w Witnicy w woj. Lubuskim. Jest absolwentką Filologii Uniwersytetu Wrocławskiego i emerytowaną nauczycielką. Malarstwem interesuje się od kilku lat, odkąd przystąpiła do sekcji plastycznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Witnicy prowadzonej przez Franciszka Faściszewskiego. Obecnie jest członkiem Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gorzowie Wlkp.
Jej prace znalazły się na wielu wystawach nie tylko w Polsce ale i za granicą.
Inspiracje znajduje wszędzie, w budynkach, ciekawej roślinności, usłyszanych słowach czy we wspomnieniach – jak sama mówi.
Prezentowane prace świadczą o wielkiej wrażliwości artystki na piękno otaczającego świata. Przeważają pejzaże, kwiaty i portrety.
Obrazy zachwycają barwą i pozwalają na chwile zadumy, zagłębienie się w prezentowanych krajobrazach niczym z bajki.
Wystawę można będzie zwiedzać w Ośrodku Integracji i Aktywności w Bibliotece Herberta do 29 lutego 2024 r.

Tekst: Beata Toruńska
Zdjęcia: Krystyna Karcz

powrót do strony głównej