Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Plener w Międzywodziu

Plener Międzywodzie

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gorzowie Wlkp. mądrze umieją wykorzystać dany im do przeżycia czas. Grono plastyków, wybrała się w dniach od 27 września do pierwszego dnia października 2016 roku na wyjazd integracyjny do Międzywodzia.

 

Dzięki profesjonalnej i życzliwej pomocy Honorowego Prezesa- Edwarda Korbana i wykładowcy plastyki- Eugeniusza Jaszkula udało się nam spędzić nad rodzimym Bałtykiem kilka pięknych dni. I chociaż koszty pobytu w całości pokryli uczestnicy – nic nam nie zepsuło humoru. Malowaliśmy, spacerowaliśmy, odpoczywaliśmy.

 

Każdy z 25 plastyków ofiarował na rzecz Uniwersytetu namalowany w plenerze obraz. 10 obrazów namalowanych wcześniej, przekazaliśmy gościnnemu ośrodkowi „Rzemieślnik”, który od kilku lat jest naszą bazą wypadową.

 

Niech nasze prace zdobią wnętrze tego pięknego obiektu. W przyszłym roku znów się tam wybierzemy! Dyrekcja Ośrodka Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego „Rzemieślnik” dołożyła dużo starań by pobyt studentów UTW w Gorzowie był radosny twórczo i umożliwił nam wypoczynek

Tekst: Maria Morawska
zdjęcia: Eugeniusz Jaszkul

powrót do strony głównej