Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Spotkanie noworoczne plastyków

Spotkanie noworoczne plastyków

 

Środowy wieczór 23 stycznia 2019 roku minął nam niezwykle przyjemnie, gdyż we własnym gronie zorganizowaliśmy spotkanie noworoczne. Swoim udziałem zaszczycił nas Honorowy Prezes UTW  Pan Edward Korban. Na wstępie podsumowaliśmy miniony semestr naszej grupy plastycznej i okazało się, że był, wzorem ubiegłych lat, bogaty w wystawy, wyjazdy i wydarzenia.

Kolega Zdzisław, jako, że jest najlepszy w tej dziedzinie, przygotował muzykę. Mogliśmy więc nie tylko pojeść specjałów przygotowanych przez nas samych, ale i potańczyć.

Ja przybyłam w towarzystwie świeżo poślubionego męża, którego oficjalnie przedstawiłam przybyłym, racząc  z tej okazji weselnym szampanem. Koleżanka Bożenka nagrała króciutki filmik z toastem dla nas. Pokazałam go rodzinie. Piszę o tym, ponieważ jeden z młodzieńców odniósł się do tematu w sposób pozytywnie i zabawnie oceniający życie studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku: „…Przyznam, że obrazki zakłócają moje spojrzenie na emerytów, jako na grupę, której rozrywki ograniczone są do wyjścia do mięsnego po parówkową i oglądanie „Klanu” czy tureckich seriali. Tymczasem mamy podróże, ciągłe spotkania, wystawy, imprezy, szampan  i czapeczki. No, no – zaczynam tęsknić za emeryturą – jeszcze tylko 27 lat i jazda!”

No cóż, nie zaprzeczamy i cieszmy się, że mamy takie duże możliwości spędzania czasu na emeryturze.

Tekst: Anna Kowala-Nadolna

Zdjęcia: Barbara Krupecka

powrót do strony głównej