Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Warsztaty twórcze w Pobierowie

Warsztaty twórcze w Pobierowie 17-22.09.2023 r.

Sekcja Plastyki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gorzowie Wielkopolskim odbyła w dniach 17-22.09.2023 r. warsztaty twórcze w Pobierowie.
Wybraliśmy tą urokliwą miejscowość, aby tam wzmocnić nasze zdrowie i spędzić czas na twórczej pracy. Planując wyjazd na Plener przygotowaliśmy program wypoczynku i twórczych działań. Zaplanowaliśmy:
– zwiedzanie miejscowości i okolic;
– spacery rekreacyjne nad morzem;
– gimnastykę zdrowotną;
– wykłady z zakresu malarstwa;
– warsztaty rysunkowe i malarskie;
– wieczór humoru i śpiewu;
– inspiracje fotograficzne;
– spotkania integracyjne;
– wieczór radości 30-lecia Sekcji Plastycznej;
– wystawę i przegląd prac.
Wszystkie cele zostały osiągnięte. Pensjonat „Bursztyn”, w którym mieszkaliśmy i piękne nadmorskie tereny przyniosły satysfakcję z uzyskanych rezultatów. Pobyt w Pobierowie kończył symbolicznie wielość zadań realizowanych z okazji 30 – lecia działalności Sekcji. „Malowanie szczęścia” umożliwiło nam radość twórczą i dobry wypoczynek. Prace organizacyjne i zaplanowane cele zostały wykonane przez samych uczestników. Otrzymaliśmy dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze.
Serdecznie dziękujemy za okazane zainteresowanie i pomoc finansową. Wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni i szczęśliwi. Kierownikiem artystycznym warsztatów był Eugeniusz Jaszkul, który prowadzi Sekcję Plastyki od początku jej istnienia.

Tekst: Edward Korban
Zdjęcia: Eugeniusz Jaszkul

 

powrót do strony głównej