Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Wernisaż malarstwa Magdaleny Hrebeniak

Wernisaż malarstwa Magdaleny Hrebeniak

Wystawę otworzył Prezes UTW Czesław Ganda
W dniu 13 kwietnia 2018 roku galeria Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gorzowie Wlkp. była miejscem otwarcia wystawy prac malarskich Magdaleny Hrebeniak. Spotkanie otworzył Prezes UTW w Gorzowie Wielkopolskim Czesław Ganda, wprowadzając zebranych w klimat stworzony przez twórczość artystyczną studentki Magdy.

Twórczość Magdy

Prezentacja obrazów

Głos zabrał Antoni Cyran – student UTW
Po pewnym czasie malowania zaczęłam urozmaicać swoje prace i wzbogacać proces twórczy poprzez zastosowania nowych rozwiązań malarskich. Przykładem jest namalowany biały kościółek na dużym formacie.

Goście wystawy
Obecnie malowanie sprawia mi wielką przyjemność pozwala się relaksować. Jest to moja pierwsza wystawa indywidualna. Wcześniej brałam udział w wystawach zbiorowych np. w wystawach w UTW, Szkole Muzycznej, w różnych miejscach w Zielonej Górze i Kupcu Gorzowskim”.

Kilka słów od artystki Mimo, że nadal jestem czynna zawodowo znajduję czas na malowanie, wyjazdy na plenery m. in. do Słońska, Goszczanowa, Mielna i Witnicy.

Prezentacja prac malarskich. Początki były trudne i często miałam dłuższe przerwy w malowaniu. Udział w zajęciach sekcji plastyki oraz trafne uwagi profesora na temat moich prac, miały wpływ na doskonalenie mojego warsztatu malarskiego.SONY DSC

Artystka Magda Hrebeniak Tak opowiedziała o sobie: „swoją przygodę z malarstwem rozpoczęłam w 2004 roku zapisując się do sekcji plastyki na UTW. Tutaj pod okiem prof. Eugeniusza Jaszkula zaczęłam poznawać różne techniki malarskie poczynając od akryli, poprzez oleje, pastel, akwarele i rysunek ołówkiem.

Gratulacje od znajomych

Tekst: Marta Kotowicz
Zdjęcia: Marta Kotowicz, Eugeniusz Jaszkul

 

powrót do strony głównej