Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Wystawa wzbudza sensację

Wystawa wzbudza sensację

W dniach od 18 do 22 października 2021 roku odbywały się, już po raz czwarty, Gorzowskie Dni Seniora. Miasto wspólnie z partnerami przygotowało seniorom wiele atrakcji, była wśród nich PLENEROWA WYSTAWA MALARSTWA przygotowana przez Sekcję plastyki Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod kierunkiem Eugeniusza Jaszkula.
W słoneczną środę 20 października rozmawiam z plastykiem Eugeniuszem o wystawie na deptaku przy ulicy Hawelańskiej.
Jak mieszkańcy odbierają taką formę prezentacji malarstwa?
Wystawa wzbudza w mieście sensację i cieszy się dużym zainteresowaniem. W sytuacji, gdy miasto nie ma tradycji pokazywania obrazów na ulicy, jest to wyjątkowe. Tydzień Seniora jest świetną okazją do pokazania twórczości plastyków poza murami pracowni malarskich.
Jakie prace mogą obejrzeć przechodnie na deptaku przy ulicy Hawelańskiej?
Tematyka obrazów jest bardzo różna, tak jak ich wielkość i technika wykonania. Ludzie zatrzymują się, oglądają, pytają o cenę, są zaskoczeni wysoką jakością tych prac, podziwiają artystów za wspaniałe umiejętności posługiwania się ołówkiem i akwarelą, farbą olejną czy pastelami. Poprzez bogactwo wyrażania swych odczuć autorzy uczynili wystawę ciekawą i zaskakującą bogactwem kolorów, zachowując jednocześnie własne spojrzenie na świat.
Gdzie jeszcze możemy obejrzeć prace plastyków UTW?
Zapraszamy do siedziby Uniwersytetu na ulicę Jagiełły 15, gdzie w Galerii obrazów odbywają się wystawy prac malarzy z uniwersytetu. Obecnie obejrzeć można obrazy Zbigniewa Radziocha.

Tekst: Marta Kotowicz
Zdjęcia: Marta Kotowicz, Wanda Marecka, Barbara Krupecka

 

aa

powrót do strony głównej