Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

z życia dawnego podwórka

Z życia dawnego podwórka

W dniu 10 października 2014r. brałam udział w wystawie fotograficznej „ Z życia dawnego podwórka” organizowaną przez pracownię fotograficzną MDK w Galerii Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Klimat galerii.
Galeria usytuowana jest w piwnicach secesyjnej kamienicy, co daje temu miejscu specyficzny klimat.

Wystawa budzi zainteresowanie.
Rozwieszone fotografie, niczym wehikuł czasu przenosiły zwiedzających wystawę w inną rzeczywistość, w świat ukryty pomiędzy kotarą czasu a codziennością.

Otwarcie wystawy.
Wystawę otworzył prezes UTW – Czesław Ganda, który podkreślił min., że takie przedsięwzięcie, które tu zaowocowało ma wielką przyszłość, ponieważ przy tej wystawie pracowały dwa pokolenia: pierwsze – pamiętające tamte podwórka z trzepakami, rozwieszonym praniem czy choćby zabawą w chowanego, drugie – które ze smartfonem czy tabletem prawie się nie rozstaje.

Dialog pokoleń.
A jednak zamiłowanie, może pasja, połączyła te odległe oceany po to by powstało coś wartościowego, coś co pozostanie na długo w pamięci.

Publiczność.
Wystawa ta powstała dzięki współpracy Młodzieżowego Domu Kultury, Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Towarzystwa Fotograficznego jako wydarzenie w ramach Roku Dialogu Pokoleń. Przedsięwzięcie to zostało dofinansowane z budżetu miasta Gorzowa Wlkp.

Zespół Klaster.
Wernisaż uatrakcyjniła grupa wokalna Klaster kierowana przez Zbigniewa Bociana.

Ekspozycja prac.

Dawne podwórka.

 

Czy i dziś tak bawią się dzieci?

prace wkomponowane w klimat galerii.

Tekst:Krystyna Woźniak
Zdjęcia: Eugeniusz Jaszkul

powrót do strony głównej