Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Było aktywnie i wesoło

Było aktywnie i wesoło

 

Zespół wokalny „Optymistki” przed koncertem

Zespół wokalny „Optymistki” przed koncertem

11 maja 2019 roku promenada w Santoku zapełniła się uczestnikami kolejnego spotkania, w którym udział wzięli słuchacze UTW z Gorzowa Wlkp., Witnicy i Strzelec Krajeńskich oraz członkowie Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury z Gorzowa. W przygotowaniu spotkania aktywnie uczestniczyły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Santoku.
Po oficjalnym otwarciu pikniku było jak zawsze aktywnie i wesoło. Czas umilały nam występy wielu grup tanecznych i muzycznych. Wśród zespołów śpiewających wystąpiły „Optymistki” z naszego Uniwersytetu prezentując kilka piosenek:
– „Moje miasto nad Wartą”
– „Wiosna”
– „Jesienne mary”
– „Zatańczysz ze mną”
– „Milion białych róż”
Oklaskiwaliśmy panie za piękne piosenki a także zwycięzców różnych konkursów, podziwialiśmy zdolności malarskie pań z sekcji plastycznej. Wesołej rozrywce towarzyszyły atrakcje kulinarne przygotowane przez Samorząd Słuchaczy z gorzowskiego UTW oraz KGW z Santoka.
Radosny nastrój śpiewu i tańca udzielił się wielu uczestnikom spotkania, którzy z ochotą bawili się w rytm muzyki płynącej z głośników. I tym wesołym akcentem zakończył się kolejny rodzinny piknik w gościnnym Santoku. Chętnie przyjedziemy tu ponownie.

Tekst: Marta Kotowicz
Zdjęcia: Anna Zaborowska, Anna Kowala-Nadolna, Bogumiła Gryzima-Grylicz, Elżbieta Białecka

powrót do strony głównej