Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

„Optymistki” na Bulwarze

„Optymistki” na Bulwarze Wschodnim

 

W upalną sobotę 15 czerwca 2019 roku na Bulwarze Wschodnim w ramach Dni Gorzowa odbyły się Drugie Gorzowskie Prezentacje Seniorów w Gorzowie Wlkp. 2019 organizowane przez Gorzowską Radę Seniorów.

Impreza rozpoczęła się o  godz.12.00 gdy spod Galerii Handlowej Nova Park ruszył Kolorowy Korowód Seniorów prowadzony przez Orkiestrę Dętą OSP Siedlice.W promieniach czerwcowego słońca nadwarciański Most Staromiejski pokrył się tęczą kolorowych sukien, kwiecistych kapeluszy i koronkowych parasolek w stylu retro. Po przejściu przez Bulwar Wschodni  wszyscy uczestnicy parady dotarli do sceny Targów Regionalnych /budynek LOK-u .

 

 

 

 

 

 

 

 

Tu przywitał ich Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki w towarzystwie zaproszonych gości. Wśród nich głos zabrał Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku Czesław Ganda, życząc wszystkim uczestnikom dobrej zabawy i miłych wspomnień.

Po części oficjalnej rozpoczął się Koncert Orkiestry Dętej OSP Siedlice, po którym na deskach sceny stawały kolejne zespoły wokalne i taneczne.

W godzinach 14:00 – 17:00 zaprezentowało się 12 zespołów z terenu miasta Gorzowa Wlkp. i okolic. Wśród nich wystąpiły trzy zespoły reprezentujące seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Gorzowa Wielkopolskiego.

Zespół wokalny „Optymistki” pod kierunkiem Stanisława Węgrzyna zaśpiewał trzy utwory: „Moje miasto nad Wartą”, „Zatańczysz ze mną”, „Nie szukaj gwiazd”.
Występ naszego zespołu spotkał się z dużym uznaniem publiczności, dowodem czego były gromkie brawa i liczna grupa fotografów przed sceną.
Przed godziną siedemnastą impreza dobiegła końca. Zostały miłe wspomnienia i kolorowe fotki. Zapamiętamy również męczący upał – termometr wskazywał 32 stopnie. O wiele za dużo.
Czekamy na kolejne występy w przyszłym roku w odnowionym, gościnnym mieście nad Wartą.

Tekst: Marta Kotowicz
Zdjęcia: Barbara Krupecka, Marta Kotowicz, Bernarda Burghardt

 

 

 

 

powrót do strony głównej