Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Przez różowe okulary

Przez różowe okulary cały czas

 

Nasze koleżanki z zespołu wokalnego „Optymistki” optymizm mają nie tylko w nazwie. Nie straszna im kiepska pogoda, braki  w składzie osobowym czy też inne niedyspozycje: jeśli mają gdzieś zaśpiewać, to zawsze można na nie liczyć.

 

Pracowicie zaczęły nowy rok. Najpierw wystąpiły podczas wernisażu artysty plastyka Wojciecha Plusta, który miał miejsce w Galerii UTW 11 stycznia 2019 r.

 

 

W projekcie „ Gorzów w różowych okularach” ukazała się etiuda filmowa o naszych rozśpiewanych i roześmianych koleżankach. Znalazły się tam fragmenty  wykonywanych przez nie utworów,  wypowiedzi ich samych jak i kierownika zespołu Stanisława Węgrzyna dotyczące nie tylko genezy, ale  także  bieżącej pracy i planów zespołu. Pokaz etiudy odbył się  4 lutego br. w Miejskim Ośrodku Sztuki w ramach DKF Megaron, na który zostały zaproszone jej bohaterki,  oczywiście wraz z prowadzącym.

Optymistki śpiewały także podczas spotkania z okazji „Walentynek”, które miało miejsce 14 lutego w naszym uniwersytecie. Słuchającym bardzo się podobały wykonywane piosenki, co zaowocowało wspólnym śpiewaniem refrenów i gorącymi brawami.

Tekst: Jolanta Żuchowska

Zdjęcia: Anna Zaborowska, Marta Kotowicz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

powrót do strony głównej