Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Zakończenie roku akademickiego

Uroczyste zakończenie roku akademickiego
w Międzyrzeczu

 

Zgodnie z tradycją, każdego roku zakończenie roku akademickiego Uniwersytetów Trzeciego Wieku organizowane jest w innej miejscowości. Tym razem gospodarzem uroczystości był Międzyrzecz, a impreza odbyła się 19 czerwca 2019 r. na dziedzińcu okolonym przez mury średniowiecznej twierdzy obronnej, w której mieści się obecnie Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego. Przybyli tam licznie studenci UTW z Gorzowa, Międzyrzecza, Strzelec Krajeńskich, Skwierzyny i Bogdańca. Gościnnie przyjechali również przedstawiciele uniwersytetów z Zielonej Góry, Myśliborza, Świebodzina i Sierakowa.

W części artystycznej imprezy wystąpił m.in. zespół wokalny „Optymistki” pod kierunkiem Stanisława Węgrzyna. Panie pięknie zaśpiewały cztery utwory:
• „Ten piękny sen”,
• „Zatańczysz ze mną”,
• „Milion białych róż”,
• „Many Many”.
Piosenki w wykonaniu obu zespołów, znane i lubiane, nuciła razem z nimi widownia przy stolikach w cieniu żółtych parasoli. Międzyrzecka aura sprzyjała aż za bardzo. Po prezentacjach można było pląsać na trawie przy towarzyszeniu muzyki duetu „Mixer”. Część uczestników wolała jednak spędzić czas w cieniu drzew rosnących wokół fosy międzyrzeckiego zamku. Organizator zadbał o zapewnienie wszystkim napoi oraz ciepłych przekąsek, wydawanych bardzo sprawnie przez obsługę cateringową na zewnątrz zamku.
Po godzinie szesnastej autobusy rozjechały się z Międzyrzecza odwożąc seniorów na wakacyjny wypoczynek. A gdzie spotkamy się za rok? Nie będziemy się teraz tym przejmować. Miłych wakacji i naładowania akumulatorów na następny szkolny sezon.

Tekst: Krystyna Dziewiałtowska-Gintowt
Zdjęcia: Marta Kotowicz, Bernarda Burghardt

powrót do strony głównej