Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Język angielski II stopień

Język angielski, II stopień
Stanowimy zgraną grupę

 

Naukę języka angielskiego w Uniwersytecie Trzeciego Wieku prowadzi pani Krystyna Owczarczak, która jest nauczycielką w IV LO w Gorzowie Wlkp. Nasza grupa liczy 12 osób.
Podstawowym podręcznikiem jest „Oxford Solutions”, ale pani profesor nie ogranicza się tylko do tej książki, a urozmaica lekcje, np. przynosząc nam do rozwiązania ciekawe krzyżówki. W ten przyjemny sposób łatwiej nam przyswoić nowe angielskie słówka.
Na lektoratach przedstawiamy samodzielnie przez nas przygotowane scenki rodzajowe o różnej tematyce. Pani profesor uważnie się wysłuchuje i w razie potrzeby cierpliwie koryguje ich treść i naszą wymowę.
Atmosfera na naszych zajęciach jest przyjemna dzięki pani profesor, która spokojnie, bezstresowo, a niekiedy z humorem zapoznaje nas z kolejnymi tematami.
Zajęcia z języka angielskiego odbywają się w przyjemnej i słonecznej salce UTW. Oprócz tradycyjnej szkolnej tablicy na ścianach wiszą obrazy naszych koleżanek i kolegów z sekcji plastyki na przemian z fotografiami członków sekcji fotograficznej.
Po kilku latach wspólnej nauki języka angielskiego stanowimy zgraną grupę, bo zajęcia umożliwiły nam bliższe poznanie się. Nie poprzestajemy na kontaktach w ramach lektoratu. Nasze znajomości zacieśniamy i rozwijamy na co dzień. Mamy kontakty osobiste, telefoniczne i mailowe.
Lektorat języka angielskiego spełnia dla nas podwójną rolę: pogłębia znajomość języka angielskiego i pomaga w nawiązywaniu nowych przyjaźni.

26.03.2019 r.-
Tekst: Bożena Gralewska
Zdjęcia: Anna Zaborowska

 

powrót do strony głównej