Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Poznajemy nowy język

Poznajemy nowy język

 

Zajęcia prowadzi Katarzyna Kołach. Pracuje 6 grup na różnych poziomach znajomości języka.

Ach ta angielska pisownia

Co roku najwięcej osób zapisuje się do sekcji dla poczatkujących. To ważne, że mimo wieku, wiele osób chce poznać nowy język. Życie weryfikuje takie decyzje i spośród „najmłodszych” w ciągu roku odpada najwięcej. Ale do wytrwałych świat należy: w roku akademickim 2012/2013 najliczniejsza jest grupa… najwyższa. Jej członkowie wiosną przygotowują się do matury z angielskiego, tzn. rozwiązują zadania, piszą i odpowiadają na pytania z testów maturalnych. Oczywiście są to tylko ćwiczenia, bo chyba wszyscy mają za sobą prawdziwą, szkolną maturę.

słuchanie ze zrozumieniem

Na zajęciach najważniejsza jest rozmowa, ale jej sprawność zależy od ilości poznanych słów i konstrukcji gramatycznych. Co bardziej zawansowani nawet wspólnie czytają powieści w oryginale: na każdą lekcję dostają skserowane kilka stron.
Pani Katarzyna rozpoczynała pracę ze słuchaczami UTW przed kilku laty, gdy sama już kończyła studia, ale jeszcze nie miała dyplomu. To dzięki nim zdobywała doświadczenie i umiejętności, które teraz wykorzystuje w pracy z uczniami Prywatnej Szkoły Artystycznej i w innych szkołach dla młodzieży. Te wieloletnie związki owocują wzajemnym szacunkiem i uznaniem. My, słuchacze, cieszymy się, że mamy bardzo młodą wykładowczynię i życzymy jej, aby nadal uczyła się na nas.

nauczyciel

wyjaśnianie zawiłości gramatyki

Zdjęcia: Czesław Ganda

powrót do strony głównej