Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Zaawansowana grupa języka angielskiego

Zaawansowana grupa języka angielskiego

 

15 kwietnia 2018 r – Lektorat z języka angielskiego w UTW w Gorzowie Wlkp. prowadzi pani Krystyna Owczarczak nauczycielka z IV LO w Gorzowie Wlkp.

lekcjaGrupa zaawansowana liczy 14 osób. Uczymy się z podręcznika „Oxford Solutions”. Nauka języka jest trudna, ale nie poddajemy się i wytrwale ćwiczymy wymowę, pisownię i zasady gramatyki. Pani profesor jest profesjonalistką i ma żywy kontakt z językiem angielskim – często wyjeżdża za granicę.

lekcjaPo powrocie ciekawie opowiada o różnych aspektach życia w innych krajach. Zmusza nas tym samym do uważnego słuchania i rozumienia słowa mówionego. Jesteśmy jej za to bardzo wdzięczni. Sami przygotowujemy teksty i dialogi z różnych dziedzin. Pani profesor wysłuchuje nas, koryguje treść,wymowę i intonację. Staramy się doskonalić swoje umiejętności i jednocześnie pogłębiać wiedzę o życiu i zwyczajach innych narodów.

lekcja

Lekcje angielskiego odbywają się w pięknej scenerii Galerii UTW, gdzie na ścianach wiszą wspaniałe prace wielu artystów gorzowskiego UTW a także zaproszonych gości. Ekspozycje są często zmieniane i ciągle podziwiamy coś nowego.

lekcja

Po kilku latach znajomości i wspólnej nauki stanowimy grupę przyjaciół. Czekamy z niecierpliwością na każdą lekcję i kolejne spotkanie wymieniając w międzyczasie e-maile , sms-y i telefony. Lekcje angielskiego to nie tylko nauka języka ale również rozmowa o rodzinie, kłopotach i radościach.

lekcjaCieszymy się, że mamy możliwość rozwijania takiej aktywności.

Tekst i zdjęcia: Elżbieta Białecka

powrót do strony głównej