Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Wycieczka do Lubniewic i Sulęcina.

Magia krajobrazów i zabytków kultury
Ziemi Lubuskiej

Lubniewice i Sulęcin 29.10.2015 r.

las

Ruszamy do lasu.

Zarząd i Samorząd UTW zorganizowały 29 października 2015 r. wycieczkę krajoznawczą do Lubniewic i Sulęcina. Pierwsza z miejscowości to „Turystyczna Perła Województwa Lubuskiego”, o uzdrowiskowym mikroklimacie i dobrze rozwiniętej sferze usług turystycznych. Są tu nie tylko piękne krajobrazy z uroczym jeziorem Lubiąż w tle, ale też raj dla wędkarzy.

las

Cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa w promieniach słońca?Uzbrojeni w aparaty fotograficzne uczestnicy wycieczki ruszyli najpierw do lasów lubniewickich, bo „ w żółtych płomeniach liści…” świat wygląda piękniej, niż o innej porze roku.

 

las Ruszamy w las na grzyby.

 

las Ostrożnie, bo można skręcić nogę!

 

las” A wokół nich ciągnęły się lasy- słońca, ruch i przestrzeń…”

 

las

Krysia Woźniak jest dumna ze swojej zdobyczy.

las

Prezentacja trofeów.

 

lasW poszukiwaniu grzybów – gdzie one się ukryły?

las

Wprawdzie to nie rydz, a jednak…

 

lasMagia leśnej jesieni.

 

las„Uniwersytecka Mona Lisa”- uśmiechem rozjaśnia świat.

 

las Pęknięty pień drzewa budzi zadumę.

 

lasPrzez pola, lasy i łąki:-wędrujemy.

 

las Wiatr, deszcz i słońca to wspaniali rzeźbiarze.

 

las Z seniorek aż tryska radość.

 

las Panowie też są zadowoleni z życia.

 

las

Imponujący okaz nietypowego grzyba.

Obiektów do fotografowania było mnóstwo, a przy okazji również i grzybki, bo jeszcze można było ich nazbierać. Z lasu, po dużej dawce świeżego powietrza, pojechaliśmy do miasteczka, które zamieszkuje ponad 3000 osób (razem z sołectwami).

 

las

Uczestnicy wycieczki w pełnej krasie.

Przed okazałym Ratuszem przywitał nas Burmistrz Tomasz Jaskuła wraz z przewodniczącą Bożeną Markiewicz i Prezeską Stowarzyszenia Klub Seniora „Gorące serce” panią Danutę Blatkiewicz. Razem z lubniewickimi Seniorami ruszyliśmy zwiedzać Lubniewice. Zobaczyliśmy: Szkołę Podstawową im. Włodzimierza Korsaka, neogotycki kościół, piękne jezioro, nowy Hotel „Spa”, tramwaj wodny, szachulcowe budowle domów i starej Księgarni, wreszcie „Park Miłości” im. Michaliny Wisłockiej. Stoją tu poplenerowe rzeźby, które pokazują różne rodaje miłości: partnerskiej, rodzicielskiej i miłości do przyrody. Na odrestaurowanym „ Mostku Miłości” odwiedzający mogą zawieścić kłódki symbolizujące trwałość uczuć i przysiąść na „Ławeczce Miłości”, która jest hołdem dla dr Michaliny Wisłockiej, patronce parku (przeżyła tu ona swoją wielką miłość).

 

las

Pan burmistrz Tomasz Jaskuła, przewodniczka Bożena Markiewicz i Prezes Stowarzyszenia Klub Seniora Danuta Blatkiewicz witają nas przed ratuszem.

Z pięknych Lubniewic pojechaliśmy naszym autokarem najpierw na obiad do Sulęcina, miasteczka zwanego „ Rowerową stolicą Ziemi Lubuskiej” ( Międzynarodowe Zjazdy Cyklistów), a że w Sulęcinie znajduje się filia naszego gorzowskiego UTW, na spotkanie z jej członkami. Przedstawiciele Zarządu UTW omówili z panią Prezes Jolantą Bławat sprawy bieżące, a także kierunki dalszego działania. Potem pani Jolanta została naszym przewodnikiem po miasteczku. Opowiedziała kilka miejscowych legend i pokazała Dom Joannitów (sale muzealne i konferencyjne), promenadę wzdłuż rzeki Postomii, Zajazd Poczty konnej, stare budynki z zabudową szachulcową oraz stary kościół i zaprosiła na Sulęciński Jarmark Koguci.

 

lasZbiorowe zdjęcie uczestników wycieczki.

 

sulecinWspólny posiłek w Sulęcinie.

 

sulecinSpacerkiem po mieście.

 

sulecinUważne przejście przez jezdnię.

 

sulecin Mosteczek ugina się…

 

sulecin

Sądząc po twarzach uczestników, wycieczka była bardzo udana.
W miłej atmosferze, syci wrażeń, wracaliśmy do Gorzowa.

Tekst: Bogumiła Gruse.

 

 

powrót do strony głównej